Tenis - WTA Toronto: Iga gra dalej! Krecz rywalki

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 06.08.2019, 21:59

Po zaledwie 22 minutach gry, przy stanie 4:1 dla Igi, Ajla Tomljanovic poddała mecz. Dzięki temu nasza najlepsza tenisistka awansowała do kolejnej rundy turnieju w Toronto, nie tracąc zbyt wielu sił.

18-letnia Polka do turnieju zakwalifikowała się bez straty seta, pokonując odpowiednio Amerykankę Shelby Rogers oraz Brytyjkę Heather Watson. Jej dzisiejsza rywalka - Australijka Ajla Tomljanovic także nie miała większych problemów z dostaniem się do głównej drabinki. 26-latka z Australii była jednak lekką faworytką tego spotkania, gdyż w rankingu notowana jest o 20 miejsc wyżej od Świętek - na 45. miejscu.

Mecz lepiej rozpoczęła Polka, która przełamała rywalkę już w jej pierwszym gemie serwisowym i objęła prowadzenie na 3:0. Iga dominowała na korcie i popisała się kilkoma świetnymi zagraniami. Było jednak widać, że Tomljanovic nie jest w najlepszej dyspozycji. Potwierdziło się to przy stanie 4:1 dla Polki, kiedy to reprezentantka Australii poddała mecz.

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z rozstawioną z numerem 15. Caroline Wozniacki, która w dwóch setach pokonała Julię Putincewą.