Zapasy: worek medali Polaków w Warszawie

• Data publikacji: 05.08.2019, 20:18

Ubiegły weekend w stolicy Polski obfitował w zapaśnicze emocje. W Warszawie odbywały się dwa Memoriały: 62. Memoriał Władysława Pytlasińskiego oraz 28. Memoriał Wacława Ziółkowskiego. Biało - czerwoni zdobyli w tych dwóch imprezach łącznie 10 medali.

Pięciokrotnie Polacy stanęli na podium w 62. Memoriale Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym. Najwięcej radości naszym kibicom przyniosła rywalizacja w kategorii do 67 kg. W niej dwie czołowe pozycje należały do biało-czerwonych, bowiem w finale spotkali się Mateusz Bernatek i Gevorg Sahakyan. Zwyciężył ten pierwszy i zdobył jedyny złoty medal w tym turnieju.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił 21-letni Piotr Duk w kategorii do 77 kg. Młody zapaśnik przegrał dopiero w finale z Turkiem Fatihem Cengizem. Brąz w tej samej kategorii wagowej zdobył Edgar Babayan. Nasz reprezentant pokonał w walce o 3. miejsce Algierczyka Abdelkrima Ouakaliego 3-1.

Ostatni krążek dla biało - czerwonych wywalczył Rafał Krajewski. Zapaśnik stołecznej Legii w pojedynku o brąz wygrał z innym reprezentantem naszego kraju, Rafałem Płowcem, 4-1. Zwycięzcą kategorii do 130 kg okazał się z kolei Ukrainiec Oleksandr Chernetskyy.

Nie mniej emocji towarzyszyło nam przy turnieju zapaśników w stylu wolnym w 28. Memoriale Wacława Ziółkowskiego. Reprezentanci Polski, co prawda nie zdobyli żadnego złotego medalu, ale zakończyli zmagania z trzema srebrnymi krążkami i dwoma brązami. Na drugim stopniu podium stanęli Zbigniew Baranowski (-86 kg), Kamil Rybicki (-74 kg) oraz Roksana Zasina (-52 kg).

Trzecie miejsca były udziałem Roberta Barana w kategorii do 125 kg, a także Andrzeja Sokalskiego w kategorii do 74 kg.