Siatkówka plażowa - WT: medalowa niedziela Polaków

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 04.08.2019, 21:47

Niedziela okazała się być bardzo dobrym dniem dla kibiców polskiej siatkówki plażowej. Dwa miejsca na podium w Malborku należały do Polaków. Także w Wiedniu Biało-Czerwoni znaleźli się w najlepszej trójce.

Wiedeń

Było oczywiste, że to będzie ciężki półfinał dla Fijałka i Bryla. Polacy trafili na świetnych Norwegów, którzy w tym sezonie zdobywają medal za medalem. Popularni „Wikingowie” prowadzili przez większość pierwszego seta, lecz nasi reprezentanci zdołali doprowadzić do remisu w kluczowym momencie – 19:19. Nie dało nam to ostatecznie zwycięstwa, ale mogło zwiastować lepszą grę w kolejnej partii. Niestety, w niej Polakom grało się jeszcze trudniej, w wyniku czego pozostała im walka o brąz.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Polaków, którzy jako pierwsi osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Przez chwilę na tablicy widniał remis, ale kolejne błędy Amerykanów znów dały nam punkty z przodu, i tak pozostało do końca seta. Prowadziliśmy także w drugim secie, będąc coraz bliżej zwycięstwa. Tym razem to gracze z USA wzięli sprawy w swoje ręce i doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set przebiegał niemalże cały czas pod dyktando Bryla i Fijałka. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych jedynie przez chwilę byli na prowadzeniu, ale nie zdeprymowało to naszego zespołu. Dzięki temu panowie zanotowali kolejny bardzo dobry występ w tym roku.

Złoto w turnieju mężczyzn przypadło Norwegom, Molowi i Sorumowi, którzy pokonali parę Alison/Alvaro Filho z Brazylii. W turnieju pań triumfowały Pavan/Melissa; drugie miejsce przypadło Carolinie/Marii Antonelii, a trzecie – Agathcie/Dudzie.

turniej mężczyzn

półfinały

Mol/Sorum [NOR]Fijałek/Bryl [POL] 2:0 (23:21, 21:12)

Lucena/Dalhausser [USA] – Alison/Alvaro Filho [BRA] 0:2 (18:21, 16:21)

mecz o 3. miejsce

Fijałek/Bryl [POL] – Lucena/Dalhausser [USA] 2:1 (21:17, 17:21, 15:11)

mecz o 1. miejsce

Mol/Sorum [NOR] – Alison/Alvaro Filho [BRA] 2:0 (21:11, 21:17)

turniej kobiet

półfinały

Taiana Lima/Talita [BRA] – Carolina/Maria Antonelli 1:2 (16:21, 37:35, 13:15)

Agatha/Duda [BRA] – Pavan/Melissa [CAN] 0:2 (17:21, 12:21)

Talita/Taiana Lima [BRA] – Agatha/Duda [BRA] – 0:2 (29:31, 19:21)

Carolina/Maria Antonelli [BRA] – Pavan/Melissa [CAN] 0:2 (19:21, 16:21)

Malbork

Pierwszy turniej cyklu World Tour i dwa medale Polaków – to wiedzieliśmy już po sobotnich rozstrzygnięciach. W pierwszym półfinale Prudel/Miszczuk podejmowali Stankeviciusa/Knasasa z Litwy. Biało-Czerwoni przez całe spotkanie grali w cieniu naszych sąsiadów, w związku z czym pozostała im walka o brąz. O drugie miejsce w finale zagrali Chiniewicz/Korycki i Kądzioła/Ociepski. W tej rywalizacji niezwykle zacięty był pierwszy set, w którym oba zespoły co chwilę wyrównywały wynik. Górą była druga z wcześniej wymienionych par, tak samo jak w kolejnym secie – zapewniło im to udział w meczu o złoto.

Najpierw czekało nas jednak spotkanie o brązowy krążek. Początkowa faza była lepsza w wykonaniu Prudla i Miszczuka, jednak druga polska drużyna doprowadziła do wyrównania. Rozpoczęła się wyrównana gra punkt za punkt, zakończona 24:22 dla dwukrotnego olimpijczyka i jego partnera. Mniej emocji doświadczyliśmy w drugim secie, w którym zwycięzcy pierwszej partii nie byli zagrożeni i mogli cieszyć się z zajęcia 3. miejsca.

Mimo, że turniej w Malborku był silnie obsadzony polskimi parami, to turniej miał obsadę międzynarodową. Kądzioła i Ociepski nie spuścili głów mimo początkowej straty punktowej i dzielnie zdobywali kolejne punkty. Opłaciło się – po wygranej na przewagi to oni byli bliżej upragnionego złota. Jeszcze lepiej ułożyła się druga partia. Litwini próbowali odrobić straty, co prawie im się udało (12:11), ale Polacy przypomnieli sobie o swojej dobrej grze i postawili przysłowiową kropkę nad „i” zdobywając złoty medal, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców na trybunach.