Roland Garros: Thiem znów w półfinale

• Data publikacji: 05.06.2018, 16:08

Dominic Thiem trzeci raz z rzędu awansował do półfinału Roland Garros. Austriak pewnie pokonał Niemca Alexandra Zvereva, choć wydatnie pomogła mu w tym kontuzja rywala.

Pierwszy set tego spotkania, zgodnie z przewidywaniami, był bardzo wyrównany. Zarówno Thiem, jak i Zverev grali na wysokim poziomie. Jednak tylko Austriak zdołał zdobyć przewagę przełamania. Zrobił to w kluczowym siódmym gemie tego seta. Dzięki świetnej formie serwisowej pewnie utrzymał przewagę i wygrał otwierającego seta 6-4.

W drugiej partii u "Saschy" pojawiły się problemy zdrowotne. Wyraźnie Niemiec odczuwał duży ból w okolicy mięśnia dwugłowego uda. Thiem skrzętnie to wykorzystał. Zmuszał rywala do biegania i dzięki temu pewnie, z łatwością wygrał tego seta, dwukrotnie przełamując rywala. W końcówce partii wydawało się, że Zverev może poddać mecz, ale postanowił kontynuować grę.

Wydawało się, że ból trochę odpuścił turniejową "dwójkę", jednak, mimo wszystko, trzeci set rozpoczął się od przełamania dla Thiema. Później Niemiec już wyraźnie nie był w stanie normalnie biegać. Zverev wygrał jednego gema przy swoim serwisie, ale to jedyne, na co było go stać. Miał co prawda jeszcze break-pointy przy serwisie Austriaka i szanse na kolejne zwycięstwo przy swoim serwisie, jednak nie był w stanie ich wykorzystać.

Dominic Thiem (AUT) [7] – Alexander Zverev (GER) [2] 6-4 6-2 6-1