Kajakarstwo - MŚJiU23: złoto kanadyjkarzy i srebro Puławskiej

• Data publikacji: 04.08.2019, 19:50

W rumuńskim Pitesti zakończyły się mistrzostwa świata młodzieżowców i juniorów w kajakarstwie. Do polskiego dorobku medale dorzucili kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula oraz Małgorzata Puławska.

Kitewski i Zezula w wyścigu C2 na 500 metrów młodzieżowców stoczyli pasjonujący pojedynek z Leonidem Carpem i Stefanem Stratem. Polski duet wyprzedził Rumunów o 72 tysięczne sekundy. Podium uzupełnili Ukraińcy - Andrij Szkarneha/Sergiej Nahorny. Na tym samym dystansie oraz w tej samej kategorii wiekowej, ale w kajakowych jedynkach drugie miejsce zajęła Małgorzata Puławska. Reprezentantka Polski przegrała o ponad sekundę z Węgierką Noemi Pupp.

Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak uplasowały się na 4. pozycji w finale C2 do lat 23 na 500 metrów. Do trzecich - Węgierek Zsofii Kisban/Giada Bragato - Polki straciły blisko sekundę. Wygrały Rosjanki Ksenija Kuracz i Daria Karczenko przed Dilnozą Rakmatową i Nulufar Zokirową z Uzbekistanu. Również 4. miejsce w K2 do lat 23 na dystansie 500 metrów zajęły Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska. Złoty medal wywalczyły Węgierki Karina Biben i Olga Bako.

Czwórka juniorów w składzie: Stanisław Szafraniec/Wiktor Leszczyński/Wojciech Pilarz/Marcin Nowacki zajęła 7. miejsce wśród juniorów. Po triumf sięgnęli Niemcy. Adrianna Kąkol finiszowała na 6. pozycji w finale K1 na 500 metrów juniorek. Amelia Braun i Katarzyna Szperkiewicz były dziewiąte w rywalizacji kanadyjkarek na 500 metrów w kategorii juniorek.

Wyniki Polaków - finały A:

C2 500 metrów do lat 23 - Aleksander Kitewski/Norman Zezula - 1. miejsce

K1 500 metrów do lat 23 - Małgorzata Puławska - 2. miejsce

C2 500 metrów do lat 23 - Sylwia Szczerbińska/Julia Walczak - 4. miejsce

K2 500 metrów do lat 23 - Martyna Klatt/Klaudia Cyrulewska - 4. miejsce

K4 500 metrów juniorów - Stanisław Szafraniec/Wiktor Leszczyński/Wojciech Pilarz/Marcin Nowacki - 7. miejsce