Droga do Tokio #32 Siatkówka: Polska - Serbia [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 04.08.2019, 16:18

To już ostatni mecz tych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przed Polkami spotkanie najważniejsze, bo to właśnie ono zadecyduje, kto awansuje już w tym roku na największą imprezę sportową. To będzie również najtrudniejszy mecz z racji tego, że Serbki tanio skóry nie sprzedadzą. Relację LIVE z tego pojedynku rozpoczniemy około godziny 20:20. Serdecznie zapraszamy!

Relacja na żywo

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE. Kolejna już w przyszły piątek z turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy! Dobranoc!

Trzeba przyznać, że Polki dobrze prezentowały się w tym spotkaniu. Gdyby nie błędy własne, moglibyśmy pokusić się o tie-break.

23:25 Bosković kończy seta i mecz. Polska nie ma jeszcze awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

23:24 Kąkolewska nie skończyła ataku z krótkiej i wykorzystały to Serbki. Piłka meczowa.

23:23 Bosković ominęła polski blok.

22:22 Piłka dla Serbek i mamy kolejny remis.

Sędzia z Hiszpanii nie była pewna decyzji, więc poprosiła o challenge dla siebie. Sprawdzane jest dotknięcie bloku u Polek.

21:20 Serbki nie odpuszczają i wciąż walczą. Odrobiły kilka punktów przez nasze słabe przyjęcie.

16:21 Natalia Mędrzyk znakomicie zaatakowała z szybkiej piłki po podwójnym bloku.

19:14 Serbki odrobiły kilka punktów. W dogodnej sytuacji była Bosković, bo jeszcze zbliżyć się do Polek, jednak zaatakowała w aut.

12:18 Kolejny blok naszej drużyny! Cóż za festiwal wspaniałej gry naszych zawodniczek! Coraz bliżej przedłużenia naszych szans w tym meczu!

12:16 Po raz kolejny nasza środkowa została uruchomiona - Agnieszka Kąkolewska zdobywa kolejny punkt!

13:9 Świetna gra Polek w ostatnim czasie! Zuzanna Efimienko doskonale sprawdziła się na boisku, a dobra zagrywka Natalii Mędrzyk przyczyniają się do zdobywania kolejnych punktów!

10:8 Mihajlović zablokowana przez Malwinę Smarzek!

8:7 Busa atakuje w aut i wychodzimy na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Serbka liczyła na obcierkę po naszym bloku, jednak nie zrobiła tego precyzyjnie i popełniła błąd.

6:6 W końcu byliśmy świadkami ataku ze środka. Agnieszka Kąkolewska skutecznie w swojej akcji.

5:3 Po dobrym serwisie Joanny Wołosz, Agnieszka Kąkolewska skończyła przechodzącą piłkę i o czas poprosił trener Serbek.

2:2 Malwina Smarzek skończyła dłuższą wymianę. Polki wyszły na boisko z dużą wolą walki.

16:25 Serbia wygrywa drugą partię z kolei i jest od krok od zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

15:24 Bosković zdobywa punkt na wagę pierwszej piłki setowej

14:21 Żaden atak nie jest kończony przez Polki. Jacek Nawrocki sięgnął po zmiany - Katarzynę Zaroślińską-Król oraz Marlenę Kowalewską.

13:19 Błędy w przyjęciu mają przełożenie na błędy w ataku. Dlatego też powiększa się przewaga reprezentacji Serbii.

13:16 Natalia Mędrzyk drugi raz skutecznie w ataku po przerwie technicznej..

12:16 Ogljanović skutecznie w ataku. Widać, że Serbki poczuły się pewniej na boisku, co przekłada się na wynik.

11:14 Mihajlović skończyła atak z pipe'a i po raz kolejny jej zespół wychodzi na prowadzenie.

11:11 Malwina Smarzek po raz drugi! Polki wykazują się sporą cierpliwością, co jak widać, bardzo się opłaca.

10:11 Malwina Smarzek wykorzystuje przechodzącą piłkę i zbliżamy się do Serbek z wynikiem.

8:10 Mina Popovic bez problemu atakuje ze środka.

6:7 Natalia Mędrzyk kończy szybką piłkę, którą dostała od Joanny Wołosz.

3:4 Bardzo nerwowy początek po obu stronach boiska.

2:1 Agnieszka Kąkolewska bardzo dobrze serwuje i zdobywa asa serwisowego.

23:25 Drugi set padł łupem Serbek. Czekamy na kolejne emocje.

23:24 Malwina Smarzek broni pierwszego setbola dla Serbii!

22:24 Busa zaserwowała asa serwisowego .

21:21 Bosković atakuje w aut i znowu mamy remis!

20:21 Magda Stysiak po ciasnym skosie zaatakowała skutecznie z lewego skrzydła.

19:21 Mina Popović zaserwowała asa serwisowego i o przerwę poprosił Jacek Nawrocki.

18:18 Mihajlović zablokowana przez Mędrzyk i Kąkolewską!

17:18 As serwisowy Malwiny Smarzek!

15:18 Polki były już bardzo blisko, by zniwelować straty, jednak Magda Stysiak atakuje w aut z trzeciego metra.

14:15 Bosković zablokowana! Natalia Mędrzyk i Klaudia Alagierska postraszyły Serbkę na prawym skrzydle.

12:14 Magda Stysiak szczęśliwie minęła się z piłką, która wychodziła od bloku w aut.

8:12 Mihajlović zdobyła dwa punkty z zagrywki.

8:9 Agnieszka Kąkolewska zatrzymana na środku podwójnym blokiem.

8:8 W końcu swój atak kończy Malwina Smarzek.

7:8 Polki popełniły sporo błędów, przez co nasze prowadzenie zostało roztrwonione.

7:6 Serbki mają spore problemy z dobrym i dokładnym rozegraniem, jednak nie potrafimy tego wykorzystać. Z akcji n akcję rozkręca się Bosković.

4:2 Malwina Smarzek nic nie robi sobie z podwójnego bloku Serbek i bez problemu kończy swój atak.

3:1 Dwa bloki na Bosković dają nam prowadzenie w tym secie!

25:21 Martyna Grajber kończy tego seta z prawego ataku!

24:20 Malwina Smarzek serwuje asa serwisowego i daje nam pierwszą piłkę setową!

22:18 Martyna Grajber przebiła piłkę na drugą stronę, a Serbki pogubiły się. Sędzia odgwizdał podwójne odbicie, a trener naszych rywalek poprosił o czas.

19:16 Teraz dobra akcja Miny Popović na środku - Polki bez szans w obronie.

17:13 Bianka Busa ustrzelona w przyjęciu przez Natalię Mędrzyk! Bardzo dobry fragment gry naszych zawodniczek.

15:13 Po dobrym serwisie Natalii Mędrzyk, Serbki nie były w stanie wyprowadzić ataku, a przechodzącą piłkę skończyła Agnieszka Kąkolewska.

12:11 Malwina Smarzek kapitalny atak po skosie w dziewiąty metr.

9:8 Kapitalny blok Joanny Wołosz i Agnieszki Kąkolewskiej na Brankici Mihajlović.

8:7 Spryt Natalii Mędrzyk przyniósł nam punkt na wagę pierwszej przerwy technicznej.

7:7 Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek zatrzymane w swoich atakach i z naszej przewagi nic nie pozostało.

4:3 Polki świetnie radzą sobie w obronie - starają podbijać się każdą piłkę.

3:2 Po dobrej reakcji bloku, Popović została przytrzymana na bloku. Serbki miały piłkę po swojej stronie jednak nie wykorzystały sytuacji - Bosković zaatakowała w aut.

Serbki są znacznie bardziej utytułowane niż nasze reprezentantki. Dla nich, to powinna być czysta formalność, by zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Złoto olimpijskie to jedyne, czego brakuje im w ich dorobku.

Czas rozpocząć naszą relację! Czy Polki osiągną sukces w tym spotkaniu i całym turnieju? O tym przekonamy się za około dwie godziny.

Początek spotkania z Serbią o godzinie 20:30, ale nasza relacja rozpocznie się dziesięć minut przed rozegraniem przez oba zespoły pierwszej piłki!