Roland Garros: Keys w półfinale!

• Data publikacji: 05.06.2018, 15:34

Amerykanka Madison Keys pokonała Kazaszkę Julię Putintsevą w ćwierćfinale French Open i awansowała do półfinału imprezy. Keys pokonała Putintsevą po ciężkim meczu 7-6 (5), 6-4. W pófinale spotka się albo ze swoją rodaczką Sloane Stephens, albo z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Na początku spotkania obydwie tenisistki były bardzo skoncentrowane i utrzymywały swój serwis. W siódmym gemie jako pierwsza przełamała serwis rywalki Putintseva, wychodząc na prowadzenie 4-3, po czym wygrała swoje podanie i prowadziła 5-3. Keys zdołała w porę uratować swoją sytuację w pierwszym secie. Najpierw wygrała swój serwis, a następnie, gdy Kazaszka serwowała na seta, przełamała ją i doprowadziła do remisu 5-5. Następne dwa gemy padły łupem serwujących, co spowodowało, że oglądaliśmy tie breaka, którego lepiej rozpoczęła Putintseva, prowadząc 2-0. Potem Keys ponownie się zmotywowała i wyszła na dwupunktowe prowadzenie 4-2. Dalej tenisistki grały już punkt za punkt, co spowodowało, że Amerykanka mogła cieszyć się ze zwycięstwa w tie breaku 7-5.

Drugi set zaczął się bardzo podobnie do pierwszego. Tenisistki ponownie wygrywały swoje gemy serwisowe, przez co mieliśmy remis 3-3, jednak w kolejnym gemie Keys przełamała Kazaszkę na 4-3, a następnie utrzymała swój serwis, prowadząc 5-3. Putintseva starała się odrabiać straty, wygrała swój serwis, ale to było za mało. Amerykanka wygrała drugiego seta 6-4, awansując do półfinału Rolanda Garrosa.

Madison Keys (USA) - Julia Putintseva (Kazachstan) 7-6 (5), 6-4