Siatkówka plażowa - WT: Polki z awansem do 1/16 finału

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 31.07.2019, 23:44

W drugim dniu męskich kwalifikacji z turnieju odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Turniej główny kobiet dobrze rozpoczął się dla pary Wojtasik/Kociołek, która awansowała do 1/16 finału.

Rudol i Szałankiewicz rozgrywali mecz drugiej rundy kwalifikacji, a na ich drodze stanęła para Ehlers/Flüggen, srebrni medaliści zeszłotygodniowych zawodów z cyklu World Tour. Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, wychodząc na prowadzenie. Niemcy z sukcesem odrobili starty, jednak w pierwszym secie musieli przełknąć gorycz porażki. Inaczej było w drugim, w którym to oni wyraźnie prowadzili przez większą część partii. Tie-break był pokazem waleczności Biało-Czerwonych, którzy dwukrotnie odrobili trzypunktową stratę; mieli także piłkę meczową przy stanie 14:13. Niestety, nie wykorzystali jej, lecz zrobili to nasi zachodni sąsiedzi. Nils Ehlers i Lars Flüggen zameldowali się w turnieju głównym.

W tej fazie byliśmy pewni występu Polek, Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek. Najpierw stanęły one naprzeciwko Rosjanek, Makroguzowej i Chołominy. Rywalki stawiane były w roli faworytek i, jak się okazało, nie pierwszy raz drużyna wyżej notowana nie zaliczyła spotkania do udanych. Problemy Polek ujawniły się jedynie na początku meczu - później nasze reprezentantki kontrolowały przebieg spotkania, nawet gdy Rosjanki skracały dystans punktowy.

O pierwsze miejsce w grupie Wojtasik i Kociołek walczyły z Barbarą/Fernandą. Inauguracyjny set nie potoczył się po naszej myśli - dziewczynom ciężko kończyło się swoje akcje. Pozostawało poszukać swoich szans w kolejnej odsłonie. Polki tym razem nie pozwoliły rywalkom na odskoczenie i cierpliwie rozgrywały swoje akcje. Dzięki temu doprowadziły do remisu w setach. Początek tie-breaka także zwiastował dobrą grę, lecz Brazylijki szybko wyrównały wynik - i równie szybko zdobyły pokaźną przewagę (11:6). Biało-Czerwone nie dały rady odwrócić wyniku, ale i tak zobaczymy je w kolejnej rundzie. W czwartek o 14:30 zmierzą się z parą Soria/Carro z Hiszpanii.

Rudol/Szałankiewicz [POL] - Ehlers/Flüggen [GER] 1:2 (21:18, 16:21, 15:17)

Makroguzowa/Chołomina [RUS] - Wojtasik/Kociołek [POL] 0:2 (17:21, 14:21)

Wojtasik/Kociołek [POL] - Barbara/Fernanda 1:2 (15:21, 22:20, 9:15)