Tenis – ATP Waszyngton: wymęczone zwycięstwo Kubota i Melo

• Data publikacji: 29.07.2019, 22:42

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po bardzo ciężkim spotkaniu awansowali do ćwierćfinału turnieju w Waszyngtonie. Polsko-brazylijski duet musiał wychodzić ze stanu 0-1 w setach z amerykańsko-brytyjską parą Rajeev Ram/Joe Salisbury, ale udało im się to.

Turniej w Waszyngtonie obsadzony jest nadzwyczaj mocno. W stolicy Stanów Zjednoczonych pojawiły się niemal wszystkie najsilniejsze pary deblowe. Dlatego też wiadomo było, że przed Kubotem i Melo raczej nie będzie łatwych spotkań. Mecz z Rajeevem Ramem i Joe'm Salisbury'm nie zaczął się dla Polaka i Brazylijczyka dobrze. W pierwszym secie nieco lepiej grali rywale. Długo co prawda nie mogli wypracować sobie przewagi, ale niestety ostatecznie im się to udało. Amerykanin i Brytyjczyk przełamali na 5-4, a po chwili obronili swój serwis, wychodząc na prowadzenie 1-0 w setach.

Druga partia wyglądała dość podobnie, choć sytuacja się odwróciła. To Kubot i Melo prezentowali się nieznacznie lepiej. Dzięki temu zdołali odrobić straty. Przełamali serwis rywali w ósmym gemie, a następnie nie mieli problemów z zakończeniem seta wynikiem 6-3.

O tym kto zagra w ćwierćfinale zadecydował super tiebreak. W nim Polak i Brazylijczyk spisali się znacznie lepiej od Rama i Salisbury'ego, wygrywając 10-5. O półfinał zagrają albo z Chorwatami Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem, albo z australijsko-amerykańskim duetem Matthew Ebden/Nicholas Monroe.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Rajeev Ram/Joe Salisbury (USA/GBR) 4-6 6-3 [10-5]