Tenis - WTA San Jose: słaby mecz i porażka Magdy Linette w I rundzie

• Data publikacji: 29.07.2019, 20:28

Magda Linette nie sprawiła niespodzianki i odpadła już w I rundzie turnieju WTA w amerykańskim San Jose. Polka przegrała w dwóch setach z rozstawioną z "6" Carlą Suarez Navarro.

Od samego początku mecz ten nie układał się po myśli Polki, bo już w pierwszym gemie Hiszpanka uzyskała przełamanie. Magda nie prezentowała swojego najlepszego tenisa ale w szóstym gemie potrafiła odrobić straty i doprowadzić do remisu po 3. Niestety w następnym gemie po ponad 6 minutach walki straciła swój serwis po raz drugi. Hiszpanka tej przewagi już nie dała sobie wyrwać z rąk i pewnie wygrała seta 6:3.

W drugiej odsłonie sytuacja na korcie była niemal identyczna jak w pierwszym secie z tym, że to Magda przełamała na początku, a swoje podanie straciła w szóstym gemie. Po raz kolejny od połowy seta to Carla Suarez Navarro nadawała ton grze. Od stanu 3:2 Magda nie wygrała ani jednego gema i musiała dość szybko pożegnać się z turniejem w San Jose.