Memoriał J. Odlozila: Dobek i Jaszczuk też z minimami na mistrzostwa Europy

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 04.06.2018, 20:59

Płotkarz Patryk Dobek i skoczek w dal Tomasz Jaszczuk wypełnili dziś w Pradze wskaźniki PZLA na mistrzostwa Europy w lekkotletyce. Dobry wynik uzyskał też Jakub Szyszkowski.

Dla Patryka Dobka był to pierwszy start w tym sezonie na dystansie 400 m przez płotki i od razu udało mu się uzyskać przepustkę do startu w Berlinie. Podczas memoriału Josefa Odlozila w Pradze, zawodnik MKL Szczecin zajął wprawdzie dopiero 7. miejsce, ale wynik 50.30 s daje mu prawo startu w sierpniowych mistrzostwach kontynentu.

Kolejną konkurencją, w której będziemy mogli wysłać swojego reprezentanta, jest skok w dal mężczyzn. Tomasz Jaszczuk z chirurgiczną precyzją rozprawił się ze wskaźnikiem związku (który w tym roku jest równy wskaźnikowi EA) i z wynikiem 7.95 m zajął 4. miejsce w zawodach.

Rosnącą formę w konkursie kulomiotów potwierdził Jakub Szyszkowski. Polak już w pierwszej próbie pobił swój najlepszy wynik tego sezonu (20.68 m) i w całym konkursie zaliczył 6 pchnięć poza granicę 20 metrów. Wystarczyło to do zajęcia 4. miejsca, ale wydaje się, że w tej chwili to Szyszkowski ma dużo większe szanse, by jako trzeci polski kulomiot znaleźć się w kadrze na Berlin. Zawodami w Pradze sezon zainaugurował Czech Tomas Stanek, ale na razie jego wynik (20.71 m) jest daleki od lidera europejskich tabel, Michała Haratyka.

Podczas memoriału w akcji mogliśmy oglądać jeszcze trzech biało-czerwonych. Łukasz Grzeszczuk zajął 7. miejsce w konkursie oszczepników z rezultatem 74.38 m. W finale biegu na 110 m przez płotki 5. miejsce zajął Damian Czykier (13.55), a siódmy był Artur Noga (13.95).