Judo - Grand Prix: bez podium w Zagrzebiu
youtube.com

• Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 28.07.2019, 19:40

Ani w sobotę, ani w niedzielę polskim judokom nie udało się stanąć na podium zawodów Grand Prix w Zagrzebiu. Najblizej tej sztuki była Beata Pacut, która w kategorii do 78 kg zajęła 5. miejsce.

Pacut świetnie sobie radziła do fazy półfinałowej. Dwa z trzech pojedynków zakończyła przed czasem, ale w bardzo dobrym stylu uzyskała awans do 1/2 finału. Tam wpadła na późniejszą zwyciężczynię, Japonkę Mami Umeki i po 2 minutach i 25 sekundach przegrała przez ippon. Niestety naszej reprezentantce nie wyszedł również pojedynek o 3. miejsce. Pacut nie sprostała Chorwatce  Karli Prodan.

Zadowoleni ze swoich występów mogą być również Daria Pogorzelec (-70 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg). Oboje zajęli 7. miejsca, odpadając w repasażach.

Słabiej wypadła m.in. Agata Ozdoba-Błach (-63 kg), która przegrała z Rosjanką Darią Dawidową w 1/8 finału.