Kolarstwo górskie - ME: triumf Mathieu van der Poela

• Data publikacji: 28.07.2019, 19:25

Wyścig elity mężczyzn zakończył mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim w Brnie. Triumfował Holender Mathieu van der Poel. W zawodach do lat 23 najlepszy był Rumun Wlad Dascalu.

Mathieu van der Poel odjechał od rywali już na trzecim z ośmiu okrążeń. Holender wyprzedził o 43 sekund drugiego Floriana Vogel. Szwajcar rozdzielił na podium dwóch reprezentantów Holandii. Trzeci ze stratą minuty i 2 sekund był Milan Vader. Zdobycie przez niego medalu jest dużą niespodzianką. Dużego pecha miał Bartłomiej Wawak. Mistrz Polski na starcie zerwał łańcuch. Później musiał gonić rywali i zakończył wyścig na 34. miejscu ze stratą prawie 7 minut. Po chorobie wystartował Jakub Zamroźniak. Reprezentant Polski nie ukończył zmagań.

Wyścig młodzieżowców wygrał Wlad Dascalu, który uznawany jest za przyszłą gwiazdę kolarstwa górskiego. Rumun wyprzedził o blisko minutę Filippo Colombo. Podium uzupełnił Maximilian Brandt. Najlepszy z Polaków, Michał Topór był 22. ze stratą ponad 6 minut. Filip Helta zajął 35. miejsce, Karol Ostaszewski był 40., a Stanisław Nowak był 46.