EYOF 2019 - Gimnastyka sportowa: słabe występy Polaków w finałach

• Data publikacji: 27.07.2019, 22:00

Reprezentanci Polski zakończyli rywalizację podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbywającego się w Baku. Niestety zarówno Kamil Garnczarek, jak i Isabel Sikoń w finałach zajęli odległe miejsca.

W rywalizacji w wieloboju mężczyzn do finału zakwalifikował się Kamil Garnczarek. Niestety Polak zaprezentował słabe występy na sześciu przyrządach i tym samym zajął przedostatnie, dwudzieste trzecie miejsce z łącznym wynikiem 74.850 pkt. W wieloboju triumfował reprezentant Ukrainy Illia Kovtun, który zgromadził łącznie 82.000 pkt. Zarówno srebro, jak i brąz powędrował y do Rosjan. Na drugim stopniu podium stanął Ivan Kuliak (81.100), z kolei trzeci był Mukhammadzhon Iakubov (80.550).

W finale na drążku nasz reprezentant Kamil Garnczarek zajął ostatnie, ósme miejsce z wynikiem 11.333 pkt. Na drążku podobnie jak w wieloboju najlepszy okazał być się Illia Kovtun. Reprezentujący Ukrainę uzyskał 13.366 pkt. Srebrny medal powędrował do reprezentanta Francji Lucasa Desangesa (13.233), brąz z kolei do Włocha Ivana Brunello (13.200).

Awans do finału w wieloboju kobiet uzyskała także reprezentująca Polskę Isabel Sikoń. Niestety w finale po występach na czterech przyrządach Polka zajęła ostatnie miejsce z wynikiem 45.400 pkt. W wieloboju kobiet najlepsza okazała być się reprezentująca Rosję Viktoriia Listunova. Rosjanka zwyciężyła złoty medal uzyskując ponad trzy punktową przewagę nad swoim rywalkami. Za występy na wszystkich czterech przyrządach otrzymała notę 56.000 pkt. Srebro w wieloboju powędrowało do reprezentantki Wielkiej Brytanii. Ondine Achampong (52.950), na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Iana Vorona (52.550).

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Baku dobiegł końca. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w gimnastyce sportowej nie zdobyła żadnego medalu podczas imprezy. Po szczegółowe wyniki zapraszamy tutaj.