ME U19 kobiet: Francuzki mistrzyniami

• Data publikacji: 28.07.2019, 19:00

W tegorocznych Mistrzostwach Europy to Francuzki okazały się być najlepsze, to już piąty ich tryumf w historii rozgrywek. Reprezentantki Niemiec drugi raz pod rząd muszą obejść się smakiem i pogodzić ze srebrem.

Choć to Niemki prowadziły w tym spotkaniu po dobitce Anyomi w 6. minucie, ale to Trójkolorowe zdołały odwrócić losy tego pojedynku na swoją korzyść i wznieść końcowe trofeum. Wyrównanie przyniosła bramka Baltimore w 13. minucie, doskonałą asystą w tej okazji popisała się Carla Polito - dograła długą, niezwykle precyzyjną piłkę wprost pod nogi rodaczki, która nie zmarnowała sytuacji i pewnie pokonała Willebrandt uderzeniem w dolny, lewy róg bramki. Gola dającego tytuł Mistrzyń Europy zdobyła Maelle Lakrar. Na 15 minut przed końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 2:1, a do ataku ruszyły Niemki. Grad strzałów nie pomógł w wyrównaniu i mimo aż 16 sytuacji bramkowych reprezentantki Niemiec muszą zadowolić się srebrem, czwarty raz w historii rozgrywania meczów o tytuł Mistrzyń Europy do lat 19.

Francja - Niemcy 2:1 (1:1)

Baltimore 13', Lakrar 73' - Anyomi 6'

Francja: Lerond, Martinez, Saint-Georges, Lakrar, Polito (Le Mouel 63'), Malard, Baltimore, Revelli, Philippe, Dufour, Feller (Becho 63')

Niemcy: Willebrandt, Kaut (Aehling 78'), Kleinherne,Kössler, Köster, Anyomi, Müller, Chmielinski, Donhauser, Ebert, Meyer (Martinez 75')

Żółte kartki: Philippe 90+3'