Siatkówka: Holandia ponownie pokonana

• Data publikacji: 28.07.2019, 18:51

Drugim zwycięstwem w drugim meczu Polaków z Holendrami zakończył się dwumecz sparingowy, w którym debiutował długo wyczekiwany Wilfredo Leon. Polacy dwukrotnie pewnie pokonali swoich przeciwników 3:0.

Krótkie, bo trzysetowe spotkanie, zakończyło się bez niespodzianek i to Polacy zwycięsko wychodzą ze sparingów z Oranje. W pierwszym secie daliśmy pograć Holendrom, w rezultacie czego była nawet piłka setowa dla naszych rywali, którą ostatecznie obroniliśmy, a całą partię zwyciężyliśmy na przewagi, do 25. Początek drugiego seta zdawał nie układać się po naszej myśli, gdyż to Holendrzy prowadzili, trzymając bezpieczną przewagę dwóch punktów. Różnica klas dała się we znaki przy stanie 5:6, kiedy to Biało-Czerwoni zdobyli 5 punktów pod rząd. Prowadzenia nie oddaliśmy do końca partii, a nasza przewaga w pewnym momencie wynosiła siedem, czy osiem oczek. Trzeci, jak się miało okazać, ostatni set brzmiał pod dyktando Polaków. Prowadzenia zdobytego na początku nie oddaliśmy już do końca meczu, a zwycięstwo przypieczętowaliśmy z przytupem, wygrywając ponownie do 17. W zorganizowanym dodatkowym secie honor uratowała Holandia, wygrywając 25:18.

Polska - Holandia 3:0 (27:25, 25:17, 25:17)