ME U19: Hiszpanie mistrzami Europy!

• Data publikacji: 28.07.2019, 12:20

Młodzi Hiszpanie pokonali w finale Mistrzostw Europy do lat 19 swoich rówieśników z Portugalii - 2:0. Bohaterem dnia został zdobywca obu goli Ferran Torres.

Portugalia 0:2 Hiszpania (0:1)

34', 51' Torres

Trudno było wskazać przed tym finałem wyraźnego faworyta, gdyż obie drużyny są klasowe i prezentowały dotychczas bardzo dobrą grę. Rzeczywiście, od pierwszych minut walka była bardzo zacięta, a akcje toczyły się pod obiema bramkami. Jednak na dziesięć minut przed przerwą Hiszpanie zdobyli gola, dającego im prowadzenie. Bryan Gil dośrodkował piłkę w pole karne, jeden z Portugalczyków próbował ją wybić, lecz zrobił to tak, że spadła ona pod nogi Ferrana Torresa, który posłał ją do siatki. Kilka chwil po zmianie stron było już - 2:0. Na listę strzelców znów wpisał się gracz Valencii, wykorzystując dogranie Juana Mirandy. Portugalczycy szukali szans na gola kontaktowego, ale niestety dla nich nie znaleźli. Najbliżej szczęścia był w 75. minucie Fabio Vieira, ale w sytuacji sam na sam, przegrał z Arnau Tenasem Ureną.