Skoki narciarskie - LGP: Geiger królem Hinterzarten

• Data publikacji: 27.07.2019, 20:14

Hinterzarten padło łupem gospodarzy! Najlepszym skoczkiem na HS108 okazał się Karl Geiger, zaś trzeci stopień podium zajął Richard Freitag. Niemców rozdzielił wracający do formy Gregor Schlierenzauer.

Karl Geiger okazał się najlepszy na skoczni w swojej ojczyźnie, wygrywając skokami na odległość - 106 i 99 metrów. Drugie miejsce zajął szukający formy słynny Austriak Gregor Schlierenzauer. Po lądowaniu na 105 oraz 98,5 metrze, stracił do zwycięzcy tylko 0,4 pkt. Skład podium uzupełnił kolejny z Niemców Richard Freitag - 103,5 i 97,5 metrów.

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Andrzej Stękała, który zajął 13. miejsce. Polak skakał - 104,5 oraz 92,5 metrów. Dwie pozycje niżej znalazł się Aleksander Zniszczoł - 99 i 98 metrów. Maciej Kot był 20., Klemens Murańka 23., Paweł Wąsek 25., Stefan Hula 37., a Tomasz Pilch 49.

Dzięki tej wygranej Geiger został nowym liderem klasyfikacji generalnej (140 pkt.). Drugi jest Timi Zajc (100 pkt.), trzeci Gregor Schlierenzauer (86 pkt.), a czwarty Dawid Kubacki (80 pkt.).