Kolarstwo górskie - ME: reprezentanci Polski w drugiej i trzeciej dziesiątce

• Data publikacji: 27.07.2019, 17:11

W Brnie trwają mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Dziś rozegrano wyścigi juniorek i juniorów oraz młodzieżowców. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski, jednak Ci uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Oczy polskich kibiców są niewątpliwie zwrócone na niedzielę, a mianowicie na występ świeżo upieczonej mistrzyni Polski Mai Włoszczowskiej. Tradycyjnie już to ona jest naszą największą nadzieją medalową, choć niemal od początku tego sezonu zmagała się z kontuzją.

Preludium do zmagania elity są wyścigi juniorów i młodzieżowców. Szczególne powody do zadowolenia mają Szwajcarzy, bowiem reprezentantki tego kraju zdobyły dwa złote medale. Wśród juniorek zwyciężyła Jacqueline Schnebeeli przed Austriaczką Moną Mitterwallner oraz Brytyjką Harriet Harnden. Najlepsza z Polek, Matylda Szczecińska, skończyła zawody na 18. pozycji. W wyścigu u-23 najlepsza okazała się Sina Frei. Helwetka wyprzedziła o 11 sekund Austriaczkę Laurę Stigger i o 22 sekundy Loanę Lecomte. Gabriela Wojtyła zajęła 21. miejsce.

Dobry wynik w gronie juniorów osiągnął Piotr Kryński. Reprezentant Polski zajął 14. miejsce ze stratą 2 minut i 8 sekund do zwycięzcy, którym okazał się Lukas Malezsewski. Belg pokonał na finiszu Szwajcara Janisa Baumanna. Na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Harry Birchill.