EYOF 2019 - Pływanie: brąz Pawła Uryniuka

• Data publikacji: 26.07.2019, 19:59

Paweł Uryniuk wywalczył brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Był to zarazem ostatni polski medal wyłowiony z basenu podczas azerskiej imprezy.

Polak zaczął swój występ od lekko spóźnionego skoku do wody, ale z wraz z upływem metrów nadrabiał starty i po nawrocie był już na trzeciej pozycji. Na takiej też dopłynął do mety i z czasem - 54.73, wywalczył brązowy medal. Wygrał Duńczyk Rasmus Nickelsen - 52.95, a srebro przypadło Węgrowi Hubertowi Kosowi - 53.54.

Pozostali Biało-Czerwoni spisali się nieco gorzej, aczkolwiek nie najgorzej. Wiktoria Guść zajęła siódme miejsce w finale 800 metrów stylem dowolnym, Nazar Żurawel był szósty w finale 100 metrów klasykiem, a sztafeta chłopców 4x100 metrów stylem zmiennym również finiszowała jako szósta.