Piłka wodna - MŚ: Amerykanki po raz trzeci z rzędu ze złotem

• Data publikacji: 26.07.2019, 13:23

Drużyna USA pokonała w finale waterpolowych mistrzostw świata Hiszpanię 11:6. Amerykanki wywalczyły tytuł mistrzowski po raz trzeci z rzędu, a szósty w ogóle. Brązowe medale jadą do Australii.

Biorąc pod uwagę igrzyska olimpijskie Amerykanki pozostają niepokonane od 2015 roku, a od 2012 z podium wypadły tylko raz - w 2013 roku na mistrzostwach w Barcelonie. Drużyna ta gra w praktycznie niezmienionym składzie od 5 lat i takie zawodniczki jak Rachel Fattal, Makenzie Fischer, Alys Williams mają już na koncie trzy złota mistrzostw świata, tytuł mistrzyń olimpijskich, a za rok będą głównymi faworytkami do złota na igrzyskach w Tokio. Hiszpanki przegrały w finale podobnie jak dwa lata temu w Budapeszcie. Dzisiejszy mecz tylko momentami był wyrównany, Amerykanki po pierwszej kwarcie prowadziły 3:1, a w połowie meczu 5:3. Ostatecznie o wyniku przesądziła trzecia kwarta, wygrana przez obrończynie tytułu 4:0. Hiszpanki i tak mają powody do radości - prócz srebrnego medalu z Gwangju wywożą olimpijską kwalifikację.

Bardzo wyrównany był mecz o medale brązowe, w którym zagrały Australijki i Węgierki. Mecz lepiej otworzyła drużyna z Antypodów, która objęła prowadzenie 3:0. Węgierki wyrównały jeszcze przed końcem pierwszej kwarty, a potem trwała walka na zasadzie "bramka za bramkę". Najwyższe prowadzenie wynosiło dwie bramki. Ostatecznie zakończyło się z jednobramkową przewagą Australijek. Najwięcej bramek dla triumfatorek rzuciła Zoe Arancini, dla pokonanych Rita Keszthelyi - obie panie trzykrotnie trafiały do bramki rywalek.

W meczu o piąte miejsce także były emocje. Rosjanki jedną bramką pokonały Włoszki. Decydującą o zwycięstwie bramkę rzuciła Serzhantova 30 sekund przed końcową syreną. W meczu o miejsce siódme Holenderki pokonały 11:9 Holenderki dzięki Maud Megens i Maartje Keuning.

Finał: USA - Hiszpania 11:6

O 3. miejsce: Australia - Hiszpania 10:9

O 5. miejsce: Rosja - Włochy 10:9

O 7. miejsce: Grecja - Holandia 9:11