EYOF 2019 - Pływanie: trzy medale Biało-Czerwonych!

• Data publikacji: 25.07.2019, 23:57

Znakomity był czwarty dzień w wykonaniu polskich pływaków na EYOF 2019 w Baku. Nasi rodacy zdobyli trzy medale - dwa brązowe i jeden złoty. Ten z najcenniejszego kruszcu padł łupem Mateusza Chowańca.

Mateusz Chowaniec zdobył w Baku złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Dodatkowo polski pływak pobił rekord kraju 16 - latków. Połowę basenu Chowaniec przepłynął w czasie - 22.91, zaś jego rywale, którzy uzupełnili skład podium, powyżej 23 sekund. Runun Dan Popovici uzyskał - 23.03, a Rosjanin Tim Korstanje - 23.08.

Kilka chwil wcześniej znakomity występ na dystansie 200 metrów stylem dowolnym zaliczyła Wiktoria Guść. Choć na początku Polka nie płynęła na pozycji medalowej, to świetna i mocna końcówka pozwoliła jej wskoczyć na najniższy stopień podium. Zawodniczka Bartosza Olejarczyka osiągnęła rezultat - 2:02.36. Złoto trafiło do Turczynki Beril Bocekler - 2:00.62, a srebro do Brytyjki Freyi Colbert - 2:00.90.

Podobny sukces jak jego koleżanka zanotował Filip Kosiński. On również na 200 metrów, ale grzbietem zdobył brązowy medal. Czas - 2:02:79 nie tylko dał mu medal, lecz także rekord Polski 16 - latków. Zwyciężył faworyt Aleksei Tkachev, bijąc przy okazji rekord EYOF-u - 2:01.24. Drugie miejsce zajął zaś Turek Berke Saka - 2:01.62.