Kolarstwo górskie - ME: Polacy na 11. miejscu w zawodach drużynowych

• Data publikacji: 25.07.2019, 20:50

Reprezentacja Szwajcarii zdobyła złoty medal w zawodach drużynowych na inaugurację mistrzostw Europy w czeskim Brnie. Polska drużyna zajęła 11. miejsce.

Drużyna składała się z mężczyzn w kategoriach elity, do lat 23 i juniorów oraz kobiet kategorii do lat 23 i w elicie. Reprezentanci Polski wystartowali w składzie: Bartłomiej Wawak, Filip Helta, Łukasz Helizanowicz, Gabriela Wojtyła i Aleksandra Podgórska. Polacy zajęli 11. miejsce z czasem 56:14. W zawodach wystartowało 18 zespołów.

Wygrali Szwajcarzy w składzie: Joel Roth, Dario Lillo, Ramona Forchini, Sina Frei i Andri Frischknecht. Uzyskali oni czas 53:26 i wyprzedzili Włochów (Simone Awondetto, Andrea Colombo, Ewa Lechner, Martina Berta i Luca Braidot) o 7 sekund oraz Duńczyków (Sebastian Fini Carstensen, Markus Kaad Heuer, Sofie Heby Pedersen, Caroline Bohe, Simon Andreassen) o 34 sekund. Zdyskwalifikowani zostali Czesi.