EYOF 2019 - Gimnastyka sportowa: Isabel Sikoń w finale w wieloboju

• Data publikacji: 24.07.2019, 19:53

Reprezentantka Polski uzyskała awans do finału w wieloboju podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbywającego się w Baku. Nasza drużyna, w skład, której wchodzą: Dagmara Pyzio, Kaja Skalska oraz Isabel Sikoń rywalizowały na czterech przyrządach. Isabel Sikoń okazała być się najlepsza plasując się na 19. miejscu zagwarantowała sobie miejsce w finale.

Awans do finału w wieloboju wywalczyła reprezentantka Polski. Najlepiej poszło Isabel Sikoń, która w rywalizacji na czterech przyrządach zajęła 19. miejsce z wynikiem 49.050 pkt. Kolejno na 45. pozycji znalazła się Dagmara Pyzio, której występy ocenione zostały na 45.400 pkt. Najsłabiej poradziła sobie Kaja Skalska, która zajęła 54. miejsce z notą 44.750 pkt. Aktualnie pierwsze miejsce w rywalizacji w wieloboju kobiet zajmuje reprezentantka Rosji Viktoriia Listunova, która uzbierała łącznie 55.550 pkt. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka Rumunii (53.700), z kolei trzecia jest Brytyjka Ondine Achampong z wynikiem 52.150 pkt.

Najlepszą drużyną okazały się być gimnastyczki z Rosji, bowiem stanęły one na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal. Srebro powędrowało w ręce reprezentantek Rumunii. Podium z brązowym medalem zamknęły gimnastyczki z Wielkiej Brytanii.