Żeglarstwo - MŚ: złoto dla Dunki, Barwińska w trzeciej dziesiątce

• Data publikacji: 24.07.2019, 19:08

W japońskim Sakaiminato zakończyły się MŚ w klasie Laser Radial. Wśród kobiet Agata Barwińska zajęła 22. miejsce. Triumfowała Dunka Anne-Marie Rindom.

Przed sześcioma wyścigami finałowymi Agata Barwińska plasowała się na 17. pozycji. W nich żeglowała bardzo nierówno. Zaliczyła trzy dobre występy: 14., 9. i 13. miejsce oraz trzy słabsze: 50., 34. i 53. miejsce. Spowodowało to, że Polka spadła w klasyfikacji i zakończyła zawody na 22. lokacie. Znacznie słabiej zaprezentowała się Magdalena Kwaśna. Jej najlepszym rezultatem w wyścigach finałowych było 17. miejsce. Dużo częściej kończyła swoje starty w piątej lub szóstej dziesiątce. Ostatecznie uplasowała się na 49. pozycji.

Jako liderka do wyścigów finałowych przystępowała Szwedka Josefin Olsson, ale po kilku słabszych rezultatach spadła na szóste miejsce. Swoją szansę wykorzystała natomiast Dunka Anne-Marie Rindom i z dużą przewagą nad rywalkami triumfowała w zawodach. Srebrny medal wywalczyła Holenderka Marit Bouwmeester. Podium uzupełniła Brytyjka Alison Young.

W Japonii rywalizowano również o kwalifikacje olimpijskie. Polki zapewniły ją sobie podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata. W Sakaiminato do wywalczenia było 10 przepustek na igrzyska w Tokio i trafiły one do reprezentantek: Chorwacji, Litwy, Argentyny, Białorusi, Australii, Urugwaju, Rosji, Irlandii, Nowej Zelandii i Cypru.

W nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn złoty medal wywalczył Belg Simon de Gendt. Na drugim stopniu podium stanął Australijczyk Zac West, a po brązowy medal sięgnął Brazylijczyk Guilherme Perez. Polacy nie startowali.