ME U19: Portugalia deklasuje Irlandię

• Data publikacji: 24.07.2019, 18:06

Portugalska drużyna do lat 19 została pierwszym finalistą Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W półfinale rozgromiła Irlandię 4:0, a hat-trickiem popisał się Goncalo Ramos.

Portugalczycy byli wielkimi faworytami spotkania rozgrywanego na Banants Stadium w Yerevan. Udowodnili to już w 31. minucie, kiedy do siatki trafił Vitor Ferreira. 19-latek wykorzystał rzut karny, dzięki czemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Tuż przed przerwą gola zdobył Goncalo Ramos.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. To Portugalczycy nadal naciskali, a owocami tego stylu gry były dwa gole Goncalo Ramosa strzelone w 59. i 96. minucie. Gracz Benfiki Lizbona tym samym skompletował hat-tricka i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców z czterema bramkami na koncie. Portugalia w finale zagra z wygranym meczu Francja-Hiszpania.

Portugalia - Irlandia 4:0 (2:0)

31' Ferreira (k.), 45+2', 59', 90+6' Ramos