EYOF 2019 - Gimnastyka sportowa: Kacper Garnczarek w finale na drążku

• Data publikacji: 23.07.2019, 20:49

Kacper Garnczarek w finale w wieloboju oraz na drążku. Dobry start Polaków w rozpoczynającej się rywalizacji w gimnastyce sportowej podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbywającego się w Baku. Polska drużyna, w której skład wchodzą Kacper Garnczarek oraz Jan Wysocki zajęli w wieloboju 13. miejsce i tym samym uzyskali awans do finału.

Reprezentant Polski Kacper Garnczarek uzyskał awans do finału w wieloboju mężczyzn, gdzie zajął 29. miejsce z wynikiem 75.550 pkt. Aktualnie na prowadzeniu Rosjanin Ivan Kuliak, który w rywalizacji na sześciu przyrządach uzyskał 82.000 pkt. Drugie miejsce zajmuje reprezentant Ukrainy Illia Kovtun (81.350), podium zamyka Mukhammadzhon Iakubov z Rosji (81.000).

Reprezentant Polski Kacper Garnczarek uzyskał również awans do finału na drążku. Na etapie kwalifikacji Polak zajął wysoką ósmą pozycję uzyskując wynik 12.750 pkt. Z kolei nasz drugi reprezentant Jan Wysocki zajął 36. miejsce. Aktualnie na drążku najlepszy okazał być się Francuz Lucas Desanges, który zdobył 13.350 pkt. Finał na tym przyrządzie będzie zdecydowanie zacięty, bowiem identyczny wynik co Francuz uzyskał także reprezentant Węgier oraz Ukrainy.

Pierwsze medale Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy rozdano dla najlepszych drużyn. Na najwyższym stopniu podium uplasowali się gimnastycy z Ukrainy. Srebrny medal powędrował w ręce zespołu z Rosji, z kolei podium z brązem zamknęli reprezentanci Włoch.

Finał w wieloboju mężczyzn odbędzie się 25. lipca, z kolei indywidualnie o medale gimnastycy powalczą w najbliższą sobotę (27.07.). Po szczegółowe wyniki z kwalifikacji na wszystkich przyrządach zapraszamy tutaj.