EYOF 2019 - kolarstwo szosowe: Szalińska ósma na czas

• Data publikacji: 23.07.2019, 21:30

Podczas EYOF w Baku rozegrano kolarskie wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Triumfowali Brytyjki Zoe Backstedt i Estończyk Madis Mihkels. Najlepiej z reprezentantów Polski spisała się Tamara Szalińska, która zajęła 8. miejsce.

Zmagania w kolarstwie na Letnim Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Wygrała Zoe Backstedt z czasem 14:35,25. Brytyjka jest córką znanego kolarskiego małżeństwa - Magnusa Backstedta i Megan Hughes. Drugie miejsce ze stratą 19 sekund zajęła Rosjanka Alena Iwanczenko. Podium uzupełniła Estonka Laura Sander Lizette ze stratą 57 sekund. Dobre, 8. miejsce zajęła Tamara Szalińska. Reprezentantka Polski straciła do triumfatorki minutę i 14 sekund. Olga Wankiewicz zajęła 22. miejsce ze stratą minuty i 45 sekund, a Maja Wróblewska była 52. ze stratą blisko 3 minut.

Zawody chłopców wygrał Madis Mihkels z czasem 13:10,19. Estończyk wyprzedził Dario Bellettę (strata niecałych 6 sekund) i Konstantina Aladaszwiliego (strata ponad 6 sekund). Igor Sęk zajął 20. miejsce ze stratą blisko 50 sekund, Hubert Grygowski był 41. ze stratą minuty i 11 sekund, a Łukasz Rykowski 76. ze stratą minuty i 55 sekund.