Skład reprezentacji Polski na ME w kolarstwie górskim

• Data publikacji: 23.07.2019, 08:45

W dniach 25-28 lipca w czeskim Brnie odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. W reprezentacji Polski znalazło się 15 kolarzy.

Liderką reprezentacji jest Maja Włoszczowska. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska na mistrzostwach Polski wróciła do ścigania po dłuższej przerwie. W Mrągowie triumfowała, ale prawdziwy sprawdzian formy czeka ją w Brnie. Włoszczowska nie startowała ostatnio w Pucharach Świata. Reprezentantka Polski w 2009 roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy. W elicie wywalczyła także 4 srebrne i 2 brązowe medale. W 2001 roku sięgnęła po złoty medal w kategorii juniorek.

W wyścigu elity kobiet wystartuje także Aleksandra Podgórska. Ostatnio była najlepszą z Polek w zawodach Pucharu Świata, a w Mrągowie została wicemistrzynią kraju. W rywalizacji mężczyzn wystartują zawodnicy startujący w Pucharach Świata - Jakub Zamroźniak i mistrz Polski Bartłomiej Wawak. W kategorii do lat 23 nasz kraj reprezentować będą: Gabriela Wojtyła i Klaudia Czabok oraz Filip Helta, Michał Topór i Karol Ostaszewski. W wyścigach juniorskich pojadą: Matylda Szczecińska i Milena Drelak oraz Piotr Kryński, Łukasz Helizanowicz, Miłosz Ośko i Konrad Czabok.