Siatkówka - MŚU21: Polacy wygrywają z reprezentacją Maroka!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 22.07.2019, 20:13

Polacy po bardzo dobrej grze wygrali z reprezentacją Maroka 3:0. Mimo że nie mają już szansy na medal Mistrzostw, nadal walczą o najwyższe miejsce z możliwych.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Polaków. Na początku każdego seta Biało-Czerwoni obejmowali kilkupunktową przewagę, którą później stopniowo powiększali. Byli lepsi od rywali w każdym elemencie gry. Największe dysproporcje były widoczne w ataku, w którym nasi reprezentanci byli nie do zatrzymania. Wykorzystywali także okazje do kontrataku, które były możliwe dzięki mocnym i precyzyjnym zagrywkom. Marokańczycy natomiast popełniali wiele błędów i często napotykali się na szczelny blok naszej drużyny. W efekcie po znakomitej grze Biało-Czerwoni wygrali dwukrotnie do 16, a w ostatniej partii oddali rywalom tylko 11 punktów.

Polska - Maroko 3:0 (25:16, 25:16, 25:11)

W walce o wyższe lokaty Brazylijczycy w trzech setach wygrali z Chińczykami, a Rosja nie dała szans reprezentantom Korei Południowej, wygrywając w poszczególnych setach 25:16, 25:13 i 25:15. Dużo bardziej emocjonujące było starcie Iranu z Argentyną. Po pierwszym dość gładko wygranym secie przez Irańczyków rywale zaczęli grać na znacznie wyższym poziomie. Bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki i utrzymywali wysoką skuteczność ataku, dzięki czemu wyrównali stan meczu. Kolejna partia także była bardzo wyrównana, ale w końcówce lepsi okazali się reprezentanci Iranu, którzy kilkakrotnie zaskoczyli Argentyńczyków blokiem. W efekcie wygrali 25:22. Ostatnia partia była najbardziej emocjonująca. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie zdołała objąć wyższego prowadzenia. W efekcie set skończył się na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali Irańczycy, którzy zwyciężyli 32:30 i triumfowali w całym spotkaniu.

Iran - Argentyna 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 32:30)