Włoszczowska i Wawak mistrzami Polski w kolarstwie górskim

• Data publikacji: 22.07.2019, 09:26

W Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego. W wyścigach elity triumfowali Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak.

Maja Włoszczowska wystartowała w mistrzostwach kraju po dłuższej przerwie od ścigania. Wicemistrzyni olimpijska była największą gwiazdą zawodów w Mrągowie. Zawodniczka Kross Racing Team świetnie wywiązała się z roli faworytki. Dystans 22,5 km pokonała w czasie godziny i 25 sekund. Srebrny medal ze stratą minuty i 19 sekund zdobyła Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Na podium stanęła także Paula Gorycka (Struby-Bixs Team), która straciła minutę i 55 sekund. Mistrzynią Polski do lat 23 została Gabriela Wojtyła. Reprezentantka UKS Sokół zajęła 5. miejsce w wyścigu elity. Medale wśród orliczek zdobyły także Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes).

6. Klaudia Czabok

Elita mężczyzn rywalizowała na dystansie 27 kilometrów. Po samotnym ataku wygrał Bartłomiej Wawak. Kolarz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team uzyskał czas 1:26,21. Drugi ze stratą 32 sekund był Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec), a trzeci ze stratą minuty i 19 sekund Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace). Za podium uplasowali się medaliści mistrzostw U23 - Filip Helta (SGR Specialized), Michał Topór (UKS Sokół-Superior Zator) i Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski).