Lekkoatletyka - ME U20: dobry dzień Polaków

• Dodał: Natalia Pawlikowska
  • Data publikacji: 21.07.2019, 22:48

To już koniec mistrzostw Europy U20 w lekkiej atletyce. Sportowcy zdobywali dzisiaj ostatnie medale. Trzy krążki powędrowały na konto Polski.

Dzień rozpoczął znakomicie Łukasz Niedziałek, który w rywalizacji chodziarzy na 10000 metrów zajął trzecie miejsce, o czym pisaliśmy TUTAJ. Po nim, medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła Zofia Dudek w biegu na 3000 metrów (ARTYKUŁ). Na koniec zmagań w tej imprezie, świetnie spisała się nasza sztafeta 4x400 metrów kobiet, zdobywając brązowy krążek (ARTYKUŁ).

W rzucie dyskiem startowało dwóch Polaków - Jakub Lewoszewski oraz Gracjan Kozak. Zajęli odpowiednio siódme (57,63) i dziewiąte (56,38) miejsce. Przedzielił ich Ukrainiec Oleksiy Kyrylin. W pchnięciu kulą reprezentowała nas Ewa Różańska. Polka uzyskała rezultat 15,32 metrów, co stanowi jej rekord życiowy. Ten wynik pozwolił jej na zajęcie szóstej lokaty w całym konkursie. Ostatni w rzucie oszczepem był Marek Mucha, który uzyskał 64,38 m. Między nim a przedostatnim zawodnikiem było aż pięć metrów różnicy.

Ex aequo 11 miejsce zajęły Anna Łyko oraz Karolina Wejman w skoku o tyczce. Obie reprezentantki skoczyły 3,91m. Sztafeta 4x100 metrów kobiet ukończyła swój bieg na szóstym miejscu. Polki w składzie: Paulina Guzowska, Pia Skrzyszowska, Magdalena Stefanowicz i Alicja Potasznik dobiegły z czasem 44,72, co jest ich najlepszym wynikiem w sezonie. Na tym samym dystansie w rywalizacji mężczyzn, nasi reprezentanci zajęli czwarte miejsce. Do trzecich Holendrów zabrakło im 14 setnych sekundy. Klaudia Kazimierska oraz Oliwia Sarnecka uplasowały się na piątym i szóstym miejscu w biegu na 1500 metrów. Uzyskały one odpowiednio czasy 4:29,83 oraz 4:30,2.