Rugby 7 – GPS: Polki trzecie w Charkowie! Są czwartą drużyną Europy!

• Data publikacji: 21.07.2019, 21:59

Polskie rugbistki prezentują się coraz lepiej. W Charkowie zaliczyły swój najlepszy występ w Grand Prix Series mistrzostw Europy. Nasze reprezentantki zajęły 3. miejsce! W całym, zakończonym na Ukrainie cyklu, uplasowały się na 4. pozycji.

Po świetnych meczach grupowych w sobotę, w niedzielę Biało-Czerwone równie dobrze spisały się w fazie pucharowej. Polki nie zawiodły w starciu z Włoszkami. Po wyrównanym meczu wygrały 17-14. W półfinale sensacji sprawić im się nie udało i Rosjankom uległy aż 0-32. Jednak w starciu o trzecie miejsce zaskoczyły kibiców. Nasze reprezentantki pokonały aż 45-14 Irlandię! W finale Rosjanki wygrały 12-5 z Francją.

Dzięki zajęciu trzeciego miejsca w Charkowie Polki znalazły się tuż za podium całego cyklu o mistrzostwo Europy. Z dorobkiem 24 punktów zajęły 4. miejsce, tracąc cztery "oczka" do Irlandii. Cykl zwyciężyły Rosjanki, które choć miały tyle samo punktów co Francuzki (36), to mogły pochwalić się lepszym bilansem "małych" punktów.

Polska – Włochy 17-14

Polska – Rosja 0-32

Polska – Irlandia 45-14