Lekkoatletyka - ME U20: brąz sztafety na koniec mistrzostw

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 21.07.2019, 18:56

Żeńska sztafeta 4x400 m zdobyła brązowy medal 25. Mistrzostw Europy U20. Oznacza to, że kończymy zawody z dorobkiem 6 krążków.

Po tym jak Polski zdobyły tytuł mistrzyń Europy w kobiecej sztafecie 4x400 m w kategorii seniorskiej i młodzieżowej, nasze juniorki miały przed sobą niezwykle trudne zadanie. Wyniki indywidualne nie stawiały Polek w roli faworytek, ale sztafety to ostatnio nasza specjalność. Biało-czerwone od początku trzymały się w czołówce, a kiedy Brytyjki miały już wystarczającą przewagę, nasze reprezentantki stoczyły zaciętą walkę o podium. Ostatecznie Susane Lachele zdołała dowieźć do mety miejsce "na pudle", choć być może gdyby nie zostawiła na ostatnich metrach miejsca na pierwszym torze, udałoby się wywalczyć srebro. Mimo tego, brąz wywalczony w składzie: Aleksandra Formella, Sara Neumann, Aleksandra Wsołek i Susane Lachele, jest sporym sukcesem i naszym sprinterkom należą się duże brawa. Należy również wspomnieć, że w półfinałach w naszej sztafecie biegała również Paulina Zielińska. W żadnym z biegów nie zobaczyliśmy za to indywidualnej półfinalistki Kingi Gackiej. Rezultat Polek to 3:37.13.

Tym samym Polska zakończyła mistrzostwa na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 6 medali (1-3-2).