Siatkówka - MŚ U21: zwycięstwo z Kanadą na koniec fazy grupowej

• Data publikacji: 21.07.2019, 10:00

Na zakończenie fazy grupowej młodzi Polacy pokonali swoich rówieśników z Kanady - 3:1. Niestety już wcześniej stracili oni szanse na obronę tytułu i teraz zagrają tylko o niższe lokaty.

Polska 3:1 Kanada (20:25, 25:18, 25:20, 26:24)

Zaczęło się niezbyt pomyślnie dla Biało-Czerwonych, gdyż pierwszego seta dość wyraźnie przegrali do 20. Zaczynały się przypominać koszmary z poprzednich spotkań, ale na szczęście nasi chłopcy wzięli się do odrabiania strat. W kolejnej partii pozwolili Kanadyjczykom na ugranie tylko 18 punktów, co pozwoliło Polakom na wyrównanie stanu rywalizacji. Trzecią partię również zwyciężyli Polacy, wygrywając do 20, a zwycięstwo przypieczętowali w następnym secie, triumfując w grze na przewagi - 26:24. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobył Remigiusz Kapica (18 pkt.), zaś dla Kanady Finnian McCarthy (15 pkt.).