Skateboarding – ISO: półfinał Amelii Brodki
Wojciech Nowakowski

• Data publikacji: 19.07.2019, 23:20

W Nankinie odbyły się zawody International Skateboarding Open w kategorii park. Zmagania w Chinach są liczone do rankingu olimpijskiego. Nieźle spisała się Amelia Brodka, która dotarła do półfinału. Zwyciężyli Japonka Misugu Okamoto i Amerykanin Heimana Reynolds.

Kobiety

Rywalizacja zaczęła się w czwartek od otwartych światowych kwalifikacji. Wzięło w nich udział tylko 16 zawodniczek i w związku z tym każda awansowała do ćwierćfinału. Amelia Brodka zajęła w nich 7. miejsce z wynikiem 18,32 pkt. Najlepiej spisała się Chinka Xin Zhang, która uzyskała 26,24 pkt. Ćwierćfinał stał na znacznie wyższym poziomie. Nasza jedyna reprezentantka spisała się w nim świetnie, zajmując drugie miejsce z notą 27,42 pkt. Wyprzedziła ją tylko rewelacyjna 11-letnia Brytyjka Sky Brown z wynikiem 35,92. Niestety w półfinale w każdym z trzech przejazdów Brodce nie udał się ostatni trik. Przez to skończyła zmagania w tej fazie, zajmując dopiero 22. miejsce z notą 18,80. Ten rezultat powinien i tak poprawić jej pozycję w rankingu olimpijskim, przesuwając ją na pozycję premiowaną na ten moment awansem do Tokio. Półfinał wygrała Japonka Misugu Okamoto, która osiągnęła 48,97 pkt. Do finału awansowała najlepsza ósemka, a by się w nim znaleźć potrzebne było 31,58 pkt., czyli tyle ile uzyskała Brazylijka Isadora Pacheco. Okamoto, podobnie jak w pierwszych liczonych do rankingu olimpijskiego zawodach, czyli Dew Tour, nie miała sobie w Nankinie równych. Zaledwie 12-letnia skaterka wygrała z notą 50,00 pkt. Na podium towarzyszyły jej rodaczki. Drugie miejsce zajęła z notą 45,58 Sakura Yosozumi, a trzecie z rezultatem 43,87 Kisa Nakamura. Tylko 0,04 pkt. do podium straciła Brazylijka Yndiara Asp.

1. Misugu Okamoto (JPN) 50,00
  2. Sakura Yosozumi (JPN) 45,58
  3. Kisa Nakamura (JPN) 43,87
  4. Yndiara Asp (BRA) 43,83
  5. Sky Brown (GBR) 42,99

Mężczyźni

W zawodach mężczyzn nie startowali reprezentanci Polski. Najlepiej w ośmioosobowym finale spisał się Amerykanin Heimana Reynolds, który uzyskał 84,00 pkt. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Luiz Francisco z wynikiem 79,37, a trzecie kolejny reprezentant USA – Alex Sorgente z notą 77,58.