ME U19 kobiet: Norweżki i Niemki gromią

• Data publikacji: 19.07.2019, 23:13

Za nami druga kolejka fazy grupowej Mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Swoje drugie zwycięstwa odniosły Francuzki, Hiszpanki i Niemki. Te ostatnie rozgromiły 5:0 Belgijki.

Holandia - Francja 1:3 (1:1)

7' Van der Velde - 5' Feller, 85', 90+3'  Malard

Spotkanie Holenderek z Francuzkami było starciem drużyn, które w pierwszej serii spotkań wygrały swoje mecze. Lepiej ten pojedynek zaczęły piłkarki Trójkolorowych, bowiem już w 5. minucie objęły prowadzenie za sprawą Naomie Feller. 120 sekund później na tablicy wyników widniał już remis. Skutecznym strzałem popisała się Van de Velde. Tak niesamowity początek zapowiadał kolejne zdobycze bramkowe. Te nastąpiły jednak dopiero w końcówce spotkania. Wtedy do głosu doszła wprowadzona na boisko kwadrans przed końcem Melvine Malard. Najpierw napastniczka Lyonu w 85. minucie pokonała golkiperkę rywalek, a potem już w doliczonym czasie gry dołożyła drugie trafienie, zapewniając w ten sposób trzy punkty swoim koleżankom z zespołu.

Szkocja - Norwegia 0:4 (0:4)

21' Bragstad, 24' Josendal, 45' Olsen, 45+3' Nygard

Zgoła odmienny przebieg miał mecz Szkotek z Norweżkami. Piłkarki ze Skandynawii zapewniły sobie 3 punkty już w pierwszej połowie tego starcia. Strzelanie rozpoczęła w 21. minucie Emilie Bragstad,a potem na swoje gole dokładały Josendal, Olsen i Nygard. Wyraźnie słabsze Szkotki nie miały żadnych argumentów, by zagrozić przeciwniczkom, bowiem przez całe spotkanie oddały tylko jeden celny strzał na bramkę.

Grupa B

Anglia - Hiszpania 0:1 (0:1)

22' Carmona

Tylko jednego gola ujrzeli kibice obserwujący mecz Angielek z Hiszpankami. Padł on w 22. minucie, a jego strzelczynią okazała się Olga Carmona. Piłkarki z Wysp Brytyjskich kończyły mecz w "10", bowiem czerwoną kartkę w 83. minucie otrzymała Lauren Hemp.

Belgia - Niemcy 0:5 ( 0:2)

35' , 58' 41' Krumbiegel, 53' Kossler, 81' Ebert

Żadnych złudzeń nie pozostawiły Belgijkom za to Niemki.  Piłkarki naszych zachodnich sąsiadów od początku dominowały w starciu z rywalkami, prowadząc już przed przerwą 2:0, za sprawą bramek  Anyomi i Krumbiegel. W drugich 45 minutach Niemki dołożyły jeszcze trzy trafienia i rozgromiły Belgijki aż 5:0, umacniając się na pierwszej pozycji w grupie B.