Lekkoatletyka - ME U20: niespodziewane srebro Plichty na 100 m!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 19.07.2019, 20:26

Antoni Plichta wywalczył srebrny medal w biegu na 100 m podczas trwających w Boras 25. Mistrzostw Europy U20. To drugie srebro Polaków wywalczone w ciągu kilkunastu minut.

Polak przyjechał do Szwecji z "życiówką" 10.55 s, która na papierze nie dawała nawet awansu do finału. Zawodnik Lubusza Słubice dość wyraźnie poprawił się jednak już w półfinale kiedy zajął drugie miejsce w swoim biegu z wynikiem 10.46 s. Mimo tego, nikt nie sądził, że Polak może włączyć się do walki o podium. Nasz reprezentant skorzystał wprawdzie na pechu innych zawodników, ale nie można mu odmówić naprawdę świetnego biegu z ósmego toru. Tuż po starcie z rywalizacji odpadł szybszy od Polaka w półfinałach Hiszpan Arnau Monne, a na ok. 15-20 m przed metą kontuzję złapał prowadzący Brytyjczyk Jeremiah Azu. Plichta wykorzystał to wszystko w najlepszy możliwy sposób, mijają linię mety o 0.01 s przed trzecim i 0.03 s przed czwartym zawodnikiem. Z wynikiem 10.52 s Polak przegrał jedynie z Włochem Lorenzo Paissanem.