ME U-19: hit na remis, wysokie zwycięstwo Włoch
pixabay

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 17.07.2019, 23:59

W odwiecznych derbach półwyspu Iberyjskiego Portugalia zremisowała 1:1 z Hiszpanią. Swoich przeciwników rozgromili za to Włosi.

Mistrzostwa Europy U-19 rozkręcają się na dobre. Dzisiaj mogliśmy obejrzeć teoretycznie jeden z lepszych spotkań - mecz Portugalii z Hiszpanią. Pojedynki między tymi dwoma państwami zawsze wzbudzają spore zainteresowanie wśród kibiców. Tym razem mecz zakończył się jednak remisem. W 41. minucie na prowadzenie wyszli Hiszpanie, a na listę strzelców wpisał się Juan Miranda. Obrońca podholował piłkę pod pole karne i uderzył na bramkę. Pierwszy strzał został obroniony, dobitka w wykonaniu Mirandy była jednak zabójcza dla bramkarza. Po zmianie stron Portugalczycy szybko jednak wyrównali, bo już w 49. minucie. Strzelcem gola na wagę jednego punktu został Fabio Vieria. Obie drużyny mają obecnie po cztery punkty i zajmują miejsca premiowane awansem do następnej rundy.

Portugalia - Hiszpania 1:1 (0:1)

49' Vieria - 41' Miranda

W drugim meczu Mistrzostw Europy do lat 19 Włochy rozgromiły Armenię 4:0. Worek z bramkami rozwiązał już w 29. minucie Manolo Portanova. Chwilę później prowadzenie powiększył Davide Merola. Po zmianie stron Włosi nie przestawali atakować, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 56. minucie po raz drugi do siatki trafił Portanova, a wynik w 69. minucie ustalił Giacomo Raspadori.

Armenia - Włochy 0:4 (0:2)

29', 56' Portanova, 32' Merola, 69' Raspadori