Siatkówka - MŚ U20: Polki przegrywają z Turczynkami, Japonki triumfują

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 17.07.2019, 23:19

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Biało-Czerwone przegrały 1:3 z Turczynkami na inaugurację drugiej fazy turnieju w Meksyku. W drugim meczu grupy F Japonki nie dały szans reprezentantkom USA.

Osiem najlepszych zespołów pierwszej fazy turnieju toczy dalszą walkę o medale Mistrzostw Świata Juniorek. Wśród nich są także Polki, które znalazły się w grupie F wraz z reprezentantkami Turcji, USA i Japonii. Niestety, Biało-Czerwone przegrały pierwszy mecz z Turczynkami 1:3. Był to jednak bardzo zacięty pojedynek, w którym nasze siatkarki pokazały się z dobrej strony. Najbardziej emocjonująca była pierwsza partia, w której przez większość czasu gra toczyła się punkt za punkt. Dwukrotnie nasze rywalki wychodziły na 3-punktowe prowadzenie, ale za każdym razem podopiecznym Waldemara Kawki udawało się odrobić stratę. W efekcie końcówka seta była bardzo nerwowa, ale to Polki zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały - 26:24.

W kolejnej odsłonie nasze reprezentantki lekko się rozluźniły i zaczęły popełniać proste błędy. Rywalki natomiast wykorzystywały okazje do kontrataku i sprawiały Biało-Czerwonym trudności mocną zagrywką. W końcówce prowadziły już 23:18, ale wtedy nasze reprezentantki zdobyły serię punktów. Polki znakomicie serwowały i kilkukrotnie zaskoczyły rywalki blokiem. Niewiele brakowało by set znów zakończył się na przewagi. Turczynki wykorzystały jednak ostatnią piłkę setową i wygrały 25:23.

Kolejne odsłony były wyrównane, ale w końcowej fazie nasze przeciwniczki przejmowały inicjatywę i za pomocą świetnych serwisów ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:1.

Polska - Turcja 1:3 (26:24, 23:25, 21:25, 18:25)

W drugim meczu grupy F Amerykanki zmierzyły się z Japonkami. Mimo że starcie zapowiadało się bardzo emocjonująco, ostatecznie przebiegało pod jasne dyktando Azjatek. Miały one przewagę w każdym elemencie gry. Znakomicie spisywały się w polu zagrywki i wielokrotnie zaskakiwały rywalki blokiem. W efekcie bez większych problemów wygrały z reprezentantkami USA 3:0.

USA - Japonia 0:3 (18:25, 15:25, 20:25)

Dziś swoje spotkania rozgrywały także drużyny z grupy E. Brazylijki po chwilami zaciętym pojedynku pokonały Rosjanki 3:0, a Włoszki także w trzech setach wygrały z reprezentacją Chin.

Rosja - Brazylia 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

Włochy - Chiny 3:0 (25:19, 25:22, 25:20)