Siatkówka plażowa - WT: udany występ w kwalifikacjach w Edmonton

• Data publikacji: 17.07.2019, 23:10

Na piaskach kanadyjskiego Edmonton oglądaliśmy pięć polskich par, które rywalizowały w drugiej rundzie kwalifikacji turnieju siatkówki plażowej rangi World Tour.

Jako pierwsze na boisku pojawiły się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które rywalizowały z reprezentantkami gospodarzy - Leą Monkhouse ora Molly McBain. Pierwszego seta nasze panie wygrały dość pewnie - 21:17, ale niestety w drugim już uległy Kanadyjkom do 14, więc o wszystkim decydował tie-break. W nim, nieco więcej zimnej krwi, zachowały Polki, wygrywając na przewagi - 17:15, a w całym meczu - 2:1.

W ich ślady poszły Monika Brzostek z Aleksandrą Gromadowską, które również w trzech setach okazały się lepsze od Kanadyjek - Megan Nagy oraz Camille Saxton. Pierwszą partię pewnie wygrały Polki - 21:17, a druga była bardzo zacięta, w której minimalnie lepsze okazały się rywalki, triumfując - 22:20. Tie-break był już jednak popisem Moniki i Oli, które gładko zwyciężyły do 7 i podobnie jak ich koleżanki zagrają w kolejnej fazie.

Niestety tyle szczęścia nie mieli Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk, którzy przegrali z... Kanadyjczykami - Jakem MacNeilem oraz Williamem Hoeyem. Rywale zwyciężyli bardzo pewnie w dwóch setach, ogrywając naszych do 12 i 17.

Ostatnim starciem był wewnątrz krajowy bój pomiędzy parami Maciej Rudol/Mikołaj Miszczuk i Mariusz Prudel/Dominik Poznański. Wygrali ci pierwsi i to dość zdecydowanie w dwóch partiach. W pierwszej pozwolili swoim rodakom na ugranie zaledwie 12 oczek, w drugiej na trochę więcej, bo 18. Ostatecznie to Rudol z Miszczukiem będą grać w turnieju głównym.

(POL) Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Lea Monkhouse/Molly McBain (CAN) - 2:1 (21:17, 14:21, 17:15)

(POL) Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska - Megan Nagy/Camille Saxton (CAN) - 2:1 (21:17, 20:22, 15:7)

(POL) Jakub Szałankiewicz/Miłosz Kruk - Jake MacNeil/William Hoey (CAN) 0:2 (12:21, 17:21)

(POL) Maciej Rudol/Mikołaj Miszczuk - Mariusz Prudel/Dominik Poznański (POL) 2:0 (21:12, 21:18)