EuroBasket U20: Chorwaci zbyt mocni, Polacy odpadli z turnieju

• Data publikacji: 17.07.2019, 14:40

Polscy koszykarze do lat 20 dość wyraźnie przegrali z Chorwacją - 89:75 w 1/8 finału i zakończyli swój udział w EuroBaskecie.

Polska 75:89 Chorwacja (10:23, 15:23, 23:18, 27:25)

Młodzi polscy koszykarze odpadli z EuroBasketu U20, przegrywając z rówieśnikami z Chorwacji różnicą czternastu punktów. O końcowym wyniku tego spotkania zadecydowała głównie pierwsza połowa, w której Biało-Czerwoni nie byli zbyt skuteczni. Po dwudziestu minutach czystej gry, zespół z Bałkanów prowadził już - 46:25. W drugiej części meczu gra naszych zawodników wyglądała już dużo lepiej, ale rywale kontrolowali to co się dzieje na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli - 89:75. Porażka w tym meczu oznacza, że Polacy odpadli z dalszej rywalizacji izraelskiego turnieju. Najskuteczniejszy w naszym teamie był Łukasz Kolenda, który rzucił (24 pkt.), zaś u Chorwatów Antonio Jordano (21 pkt.).