Open water - MŚ: złoto dla Chinki, słaby występ Burskiej

• Data publikacji: 15.07.2019, 20:24

Reprezentantka Chin Xin Xin zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w pływaniu na otwartym akwenie. Dystans 10 kilometrów pokonała ona w czasie 1:54:47.20. Jedyna Polka w stawce, Justyna Burska, zajęła dalekie 47. miejsce.

Chinka Xin Xin wygrała wyścig na 10 kilometrów na otwartym akwenie podczas MŚ, które trwają w południowokoreańskim Gwangju. Jej czas to 1:54:47.20, ale pozostałe zawodniczki z podium straciły do niej niewiele. Amerykanka Haley Anderson +00:00.90, a Włoszka Rachele Bruni +00:02.70. Jedyna na liście startowej Polka - Justyna Burska - zajęła bardzo dalekie 47. miejsce z czasem 2:03:28.40. W czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze jedna pływaczka ze Stanów Zjednoczonych - Ashley Twichell (7. miejsce) - oraz dwie Niemki: Finnia Wunram i Leonie Beck (8. i 9. miejsce).