Siatkówka - MŚ U20: dominacja Japonek w pierwszej fazie turnieju

• Data publikacji: 15.07.2019, 17:45

Zakończyły się zmagania kobiet w pierwszej fazie mistrzostw świata U20 i znamy już wszystkie rozstrzygnięcia. Bezapelacyjnie najlepsze okazały się Japonki, które w swojej grupie nie straciły nawet jednego seta!

W grupie A jedynym dzisiaj rozgrywanym spotkaniem było starcie między Włochami a Meksykiem. Początkowo zawodniczki z Ameryki Północnej dobrze radziły sobie z atakami i zagrywkami rywalek. Pierwsza odsłona była dosyć wyrównana, a o końcowym wyniku przesądziło lepsze wyszkolenie Włoszek, które doprowadziły do wyniku 28:26. W dwóch kolejnych partiach widać już było rosnącą dominację drużyny z Półwyspu Apenińskiego. Nie pozwoliły sobie one na chwilę rozluźnienia i po raz drugi wygrały bez straty seta. Dzięki trzem wygranym na swoim koncie, wygrały one grupę A i pewnie awansowały do kolejnej rundy razem ze Stanami Zjednoczonymi.

Włochy - Meksyk 3:0 (28:26, 25:21, 25:15)

Wspomniane już wcześniej Japonki nie miały większych problemów z rozprawieniem się w szybkim tempie z reprezentacją Dominikany. Zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni zaczęły od mocnego uderzenia. Spokojnie kontrolowały przebieg pierwszej partii i pokazały, która drużyna zasługuje na wygranie tej grupy. Jednak przegrana 15:25 nie podcięła skrzydeł Dominikankom. Z seta na seta zdołały zdobywać coraz więcej punktów - najpierw 21, a później 23. Dominacja Japonii była jednak dosyć mocno widoczna tak, jak w pozostałych spotkaniach tej grupy, przez co pewnie wyszły z grupy bez straty choćby jednego seta. Razem z nimi w kolejnej rundzie zagra również reprezentacja Brazylii.

Dominikana - Japonia 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

Spotkanie Argentyna - Rosja wyglądało podobnie, jak to Japonii. Choć ekipa z Ameryki Południowej mocno walczyła o swoje, to ich rywalki miały znacznie lepszą zagrywkę, którą mocno utrudniały przyjęcie. Tym samym, zdobyły one dziewięć asów serwisowych i dziesięć punktowych bloków. To przesądziło o wyniku tego meczu, który zamknął się w trzech setach. Dzięki temu, Rosjanki wyszły z pierwszego miejsca do kolejnej rundy i razem z nimi awansowała reprezentacja Turcji.

Argentyna - Rosja 0:3 (21:25, 16:25, 20:25)

W przeciwieństwie do Rosjanek, Turczynki stoczyły trudny bój o wyjście z grupy z reprezentacją Serbii. Po dwóch setach był remis, a w kolejnym do głosu doszły Azjatki, powtarzając wynik z poprzedniej partii 25:23. Wydawało się, że to właśnie one pójdą za ciosem i wygrają w czterech odsłonach. Tak się jednak nie stało - Serbki na tyle mocno się zmobilizowały, że pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 16 punktów! W tie-breaku wszystko mogło się zdarzyć. Nieznacznie lepiej początkowo zaprezentowały się Turczynki i to właśnie one trzymały pieczę nad wynikiem do ostatnich cennych punktów na wagę awansu do kolejnej rundy, zwyciężając 15:8.

Turcja - Serbia 3:2 (18:25, 25:23, 25:23, 16:25, 15:8)