Liga Narodów - Final Six: Rosjanie najlepsi!

• Data publikacji: 15.07.2019, 10:30

Rosyjscy siatkarze zwyciężyli w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W finale w Chicago pokonali oni gospodarzy Amerykanów - 3:1.

Pierwszego seta, po zaciętej walce o każdą piłkę, wygrali Rosjanie. Podopieczni fińskiego szkoleniowca Tomasa Sammelvuo zwyciężyli w nim do 23. Kolejny padł łupem gospodarzy, którzy dość pewnie odpowiedzieli swoim odwiecznym rywalom, wygrywając - 25:20. W tym momencie wydawało się, że czeka nas długa noc. Jednak tak się nie stało, gdyż bardzo dobrze dysponowani Rosjanie triumfowali w dwóch następnych setach do 21 oraz 20. Dzięki temu to oni mogli się cieszyć z wygrania tegorocznej edycji Ligi Narodów, zaś Amerykanom pozostał wielki niedosyt.  U zwycięzców świetnie funkcjonował blok, co było jednym z kluczy do zdobycia złota. Ponadto, niezwykle skuteczni w ataku byli - Dmitry Volkov (17 pkt.) i Egor Kliuka (14 pkt.).

Stany Zjednoczone 1:3 Rosja (23:25, 25:20, 21:25, 20:25)

Stany Zjednoczone: Sander, Anderson, Holt, Muagututia, Smith, Jendryk li, Christenson, Russell, Patch, Shoji E., Ma'a, Jaeschke, Shoji K., Huhmann

Rosja: Volkov, Kliuka, Iakovlev, Poletaev, Kurkaev, Kovalev, Voronkov, Kobzar, Zemchenok, Semyshev, Philippov, Podlesnykh, Martynyuk, Golubev