Liga Narodów - Final Six: USA w finale!

• Data publikacji: 14.07.2019, 09:46

Siatkarska reprezentacja USA dołącza do pogromców Polaków, reprezentacji Sbornej, i zagra w wielkim finale Ligi Narodów. Amerykanie pokonali Brazylijczyków 3:2.

Po doskonałym, pełnym emocji meczu to gospodarze okazali się być lepsi i to oni zagrają w finale. Brazylijczycy będą musieli zadowolić się grą o brąz. Mimo że prowadzili w całym spotkaniu już 2:1, to Jankesi, mając przewagę własnej publiczności, zdołali odwrócić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W finale zobaczymy także reprezentację Rosji, która pokonała w półfinale Biało-Czerwonych.

Pierwszego seta Amerykanie kontrolowali ze spokojem, pewnie wygrywając do 21. Wartym wyróżnienia jest atakujący Jankesów, Matthew Anderson - to jego ataki okazały się być nie do zatrzymania i to w dużej mierze dzięki niemu udało się zwyciężyć w pierwszej partii. Po zmianie stron zmienił się również obraz widowiska. Canarinhos wyraźnie przeważali, tym razem to ich ataki były nie do zatrzymania. Ostatecznie Brazylijczycy zwyciężyli do 17, wyrównując tym samym stan w setach. Trzeci set przyniósł dużą dawkę emocji, przez dłuższy czas trwała wymiana punkt za punkt. Mocna zagrywka oraz skuteczna gra w defensywie dała Brazylijczykom prowadzenie w całym meczu 2:1, przybliżając ich tym samym do zwycięstwa. Czwarty, jak się później okazało nie ostatni, set zwycięski dla USA doprowadził do tie-breaka. Posiadający atut własnej publiczności Amerykanie mieli ułatwione zadanie. W tie-breaku, przy ogromnym zmęczeniu to widownia zdawała się tchnąć drugi oddech w Jankesów. Dołączając do tego problemy w przyjęciu Canarinhos, rozpędzeni Amerykanie nakręcali się jeszcze bardziej, ostatecznie zwyciężyli w tie-breaku do 9.

USA - Brazylia 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:20, 15:9)

USA: Russell, Anderson, Holt, Sander, Smith, Christenson, Shoji E. (libero) oraz Muagututia, Jendryk, Jaeschke, Shoji K.

Brazylia: Leal, De Souza, Saatkamp, Lucarelli, Kreling, Gualberto, Hoss (libero) oraz Rezende, Santos, Souza A., Silva.