Neapol 2019 – Tenis: najlepszy junior najlepszym studentem

• Data publikacji: 13.07.2019, 22:57

Zakończyły się zmagania tenisistów na Uniwersjadzie w Neapolu. W singlu kobiet zmagania wygrała wicemistrzyni Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Naho Sato z Japonii. U mężczyzn triumfował mistrz juniorskich Rolanda Garrosa i Wimbledonu z ubiegłego roku Tseng Chun-hsin z Tajwanu.

Tseng Chun-hsin, jeden z najbardziej utalentowanych młodych tenisistów na świecie, był jednym z faworytów turnieju w Neapolu. Chińczyk z Tajwanu pewnie dotarł do finału, eliminując po drodze między innymi Dominika Nazaruka. W finale jego rywalem był Khomoyun Sultanov z Uzbekistanu. Tseng pokonał go w trzech setach 6-7(4) 6-3 6-1. Brązowe medale zdobyli przegrani półfinałów – Francuz Lucas Poullain (pogromca Piotra Matuszewskiego) i Rosjanin Iwan Gachow.

W finale kobiet wystąpiła za to Naho Sato. Japonka jest wicemistrzynią MIO w deblu. W Buenos Aires przegrała w finale z Igą Świątek i Kają Juvan. W finale Uniwersjady jej rywalką była Emily Arbuthnott z Wielkiej Brytanii. Sato zwyciężyła pewnie 6-4 6-4. Brązowe medale zdobyły Eudice Wong Chong z Hongkongu i Chompoothip Jundakate z Tajlandii.

W deblu mężczyzn triumfowali Sanjar Fanziev i Khomoyun Sultanov z Uzbekistanu. Pokonali oni Honga Seong-chana i Shina San-huia z Korei Południowej 7-5 4-6 [10-5]. Brązowe medale zdobyli Japończycy Yuya Ito i Sho Shimabukuro oraz Chińczycy Wu Hao i Xu Shuai. U kobiet zwyciężyły Chinki Guo Hanyu i Ye Qiuyu. Pokonały w finale 6-7(8) 6-2 [10-8] Lee Pei-chi i Lee Ya-hsuan z Tajwanu. Brązowe medale trafiły do Japonek Kanaho Morisaki i Naho Sato oraz do reprezentujących Hongkong Eudice Wong Chong i Maggie Ng.

W grze mieszanej zwyciężyli Rosjanie Jana Sizikowa i Iwan Gachow. Pokonali oni w finale Czechów Anastasię Zarycką i Dominika Kellovskyego 4-6 6-2 [10-8]. Ci w ćwierćfinale byli pogromcami Darii Kuczer i Piotra Matuszewskiego. Brązowe medale trafiły do Ye Qiuyu i Wu Hao z Chin oraz Alice Robbe i Ronana Joncoura z Francji.