Kajakarstwo - MME: brąz Zezuli i Kitewskiego

• Data publikacji: 13.07.2019, 18:15

W sobotę rozegrano pierwsze finały podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie młodzieżowców i juniorów, które rozgrywane są w Racicach. Jedyny medal dla naszego kraju wywalczyli Norman Zezula i Aleksander Kitewski.

W czwartek rozegrano wyścigi eliminacyjne w C2 mężczyzn do lat 23 na dystansie 1000 metrów. Norman Zezula i Aleksander Kitewski w swoim wyścigu zajęli 3. miejsce i bezpośrednio awansowali do finału. W dzisiejszym finale polscy kanadyjkarze również finiszowali na 3. miejscu i zdobyli pierwszy medal dla naszego kraju. Zezula i Kitewski uzyskali czas 3:31,493. Polacy przegrali o blisko dwie sekundy z Rosjanami Iwanem Likowidowem i Władysławem Czebotarem, którzy sięgnęli po złoty medal. Srebro zdobyli Rumuni Leonid Carp i Stefan Strat.

Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz zajęli 5. miejsce w finale K2 na 1000 metrów juniorów. Nasi reprezentanci do medalu stracili ponad 3,5 sekundy.Wygrali Francuzi Nicolas Pouillaude i Steven Henry. Wiktor Żarski finiszował na 7. pozycji w finale kajakarzy na 1000 metrów wśród juniorów. W tej samej konkurencji juniorek Martyna Mikołajewska uplasowała się na 8. miejscu. Filip Weckert był 9. w rywalizacji do lat 23.

Polacy płynęli także w finałach B. Dominik Nowacki zajął 5. miejsce w C1 1000 metrów U23, a Dominik Rzepczyński/Maksym Majchrzak finiszowali na 4. pozycji w wyścigu kajakarzy na 1000 metrów w tej samej kategorii wiekowej.

Jutro kolejny dzień finałów na torze w Racicach. W finałach A wystartują: Adrianna Kąkol (K1 500 metrów juniorek), Stanisław Szafraniec (K1 500 metrów juniorów), Martyna Klatt/Klaudia Cyrulewska/Małgorzata Puławska/Julia Olszewska (K4 500 metrów U23), Amelia Braun (C1 500 metrów juniorek), Julia Walczak (C1 500 metrów U23), Michał Bil (K1 500 metrów U23), Małgorzata Puławska (K1 500 metrów U23), Katarzyna Szperkiewicz/Amelia Braun (C2 500 metrów juniorek), Sylwia Szczerbińska/Julia Walczak (C2 500 metrów U23), Martyna Klatt/Klaudia Cyrulewska (K2 500 metrów U23), Wojciech Pilarz/Jakub Stępuń/Marcin Nowacki/Wiktor Leszczyński (K4 500 metrów juniorów), Aleksander Kitewski/Arsen Śliwiński (C2 500 metrów U23), Jakub Michalski/Piotr Morawski/Sławomir Witczak/Ksawery Hajdamowicz (K4 500 metrów U23), Krystian Hołdak/Damian Sadowski/Gracjan Michalak/Juliusz Kitewski (C4 500 metrów juniorów), Katarzyna Szperkiewicz (C1 200 metrów juniorek), Jakub Stępuń (K1 200 metrów juniorów), Dorota Borowska (C1 200 metrów U23), Bartosz Grabowski (K1 200 metrów U23), Julia Olszewska (K1 200 metrów U23) i Sylwia Szczerbińska/Dorota Borowska (C2 200 metrów U23).