EuroBasket U20: Polacy rozbici przez Litwinów

• Data publikacji: 13.07.2019, 20:00

Młodzi Polacy wysoko przegrali ze swoimi rówieśnikami z Litwy na otwarcie EuroBasketu U20 w Izraelu. Nasi sąsiedzi ze wschodu zwyciężyli aż - 101:71. W drugim spotkaniu tej grupy, Grecy ograli Słoweńców - 90:79.

Polska 71:101 Litwa (22:19, 13:27, 15:26, 21:29)

Faworytem meczu byli rzecz jasna Litwini i z tego zadania wywiązali się wprost znakomicie, wysoko pokonując Polaków. Początek był fatalny w wykonaniu naszych koszykarzy, gdyż rywale dość szybko wyszli na prowadzenie - 6:0. Z biegiem czasu gra zaczęła się jednak wyrównywać i na koniec pierwszej kwarty Biało-Czerwoni prowadzili nawet - 22:19. Były to niestety miłe złego początki. W drugiej części Litwini nas zmiażdżyli, wygrywając aż - 27:13 i na przerwę schodzili z jedenastoma punktami przewagi - 46:35. Kolejna odsłona była bardzo podobna, ale w ostatniej, nasi trochę zniwelowali straty i przegrali ostatecznie różnicą dwudziestu oczek - 101:71. Najskuteczniejszy w naszym zespole był Mateusz Szlachetka (12 pkt.), zaś u Litwinów Lukas Uleckas (25 pkt.).

Grecja 90:79 Słowenia (25:15, 21:22, 20:22, 24:20)

Drugi mecz polskiej grupy był dużo bardziej wyrównany, a Grecy pokonali Słoweńców różnicą jedenastu punktów. O ich zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim pierwsza kwarta, którą wygrali - 25:15. W kolejnych, minimalnie lepsi okazywali się Słoweńcy, ale końcówka znów należała do koszykarzy Hellady. Najlepszy w zwycięskim teamie był Georgios Kalaitzakis, zaś u Słoweńców Nejc Klavzar (obaj 21 pkt.).