Tenis - Wimbledon: Halep triumfuje!

• Data publikacji: 13.07.2019, 16:03

Simona Halep wygrała Wimbledon 2019! W dzisiejszym finale Rumunka po fantastycznej grze pokonała Serenę Williams 6-2, 6-2 . To drugi wygrany turniej wielkoszlemowy przez Rumunkę. Wcześniej Halep zwyciężyła w zeszłym sezonie Rolanda Garrosa.

Pierwszy set rozpoczął się w wymarzony sposób dla Halep. Rumunka fantastycznie grała w defensywie, a Williams popełniała proste błędy posyłając piłki w siatkę i przez to po jedenastu minutach meczu Halep prowadziła już 4-0. Wtedy Amerykanka zaczęła trafiać, ale Rumunka w fantastyczny sposób się broniła i przy stanie 5-2 wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała pierwszego seta 6-2.

Drugą partię Williams zaczęła od zdecydowanie bardziej agresywnej gry i dzięki temu wygrała dwa gemy serwisowe, ale Rumunka nie pozostała jej dłużna i również wygrała dwa gemy przy swoim podaniu (2-2). W piątym gemie Halep dzięki fantastycznym obronom, a także niewymuszonym błędom Williams przełamała Amerykankę i wyszła na prowadzenie 3-2. Chwilę później po świetnych serwisach Rumunka podwyższyła swoją przewagę do stanu 4-2. W kolejnym gemie Williams ponownie popełniała proste błędy, a Halep grała wyśmienicie i wyszła na prowadzenie 5-2. Rumunka przypieczętowała swoje zwycięstwo już w kolejnym gemie i tym samym wygrała swój drugi turniej wielkoszlemowy.